Policija vis dar nepriėmė sprendimo dėl lentos J.Noreikai kabintojų veiksmų, dalį tyrimo perdavė KPD

Prieš savaitę mitingą surengę ir savavališkai naują atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai ant Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos pakabinę asmenys vis dar laukia policijos sprendimo, ar jų veiksmuose būta pažeidimų. Vilniaus policija dalį tyrimo perdavė Kultūros paveldo departamentui (KPD) – pastarasis turi nustatyti, ar nebuvo pažeistas vertingas pastatas.

Policija tebesiaiškina, ar pažeidimų būta pačiame mitinge. Anot Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėjos Julijos Samorokovskajos, policija dėl kultūros paveldo apsaugos pažeidimų perdavė surinktą medžiagą KPD. Nes tik ši institucija pagal Administracinių nusižengimų kodeksą gali priimti nutarimą dėl galimo kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimo. Tad jeigu naują lentą J.Noreikai pakabinę asmenys pažeidė pastato, įtraukto į Kultūros paveldo registrą, vertingąsias savybes, tai nustatyti turės KPD.

Vilniaus policija savo ruožtu tebenagrinėja medžiagą dėl Susirinkimo įstatymo pažeidimų.

„Kol kas sprendimas nepriimtas, galbūt turėsime kitą savaitę“, – situaciją pakomentavo  J.Samorokovskaja.

KPD direktorius Vidmantas Bezaras yra sakęs, kad specialistai aiškinasi situaciją ir tyrimas kol kas nepradėtas, tačiau pats jis didelių pažeidimų neįžvelgia. Daugiau aiškumo tikimasi kitą savaitę.

„Vertingųjų savybių pažeidimo mes nematome – tai svarbiausia, bet procedūrinis neatitikimas yra: buvo pateiktas reikiamo formato projektas, kuriame trūko vieno dalyko – bibliotekos pritarimo, nors ant viršelio buvo parašyta, kad užsakovas – Mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka. Jei jie tam pritartų, mes neprieštarautumėme“, – teigė V.Bezaras.

Po mitingo Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas, klausiamas, kokie baudžiamojo ar administracinių nusižengimų kodekso straipsniai gali būti pritaikyti, sakė, kad „gali būti labai daug straipsnių, gali nebūti nė vieno“.

Nauja atminimo lenta J.Noreikai ant Vrublevskių bibliotekos pakabinta rugsėjo 5-osios vakarą tuo metu, kai S.Daukanto aikštėje priešais prezidentūrą vyko mitingas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kurio sprendimu buvo nukabinta senoji atminimo lenta liepos pabaigoje, šį veiksmą pavadino teisiniu nihilizmu. Nesutiko su juo ir Lietuvos Žydų Bendruomenė.

Lietuvos mokslų akademija (LMA) neskuba priimti sprendimo dėl atminimo lentos J.Noreikai, šios savaitės pradžioje sakė LMA prezidentas Jūras Banys. Visuomenininkai, kabinę lentą, teigė, kad jie turi KPD ir Vrublevskių bibliotekos pritarimą, tad esą nėra jokio pagrindo manyti, jog lenta kabinama neteisėtai/

Tačiau yra pagrindų teigti kad tai buvo neteisėtas savivalės aktas. Oficialus Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sutikimas ant jos pastato pakabinti atminimo lentą Jonui Noreikai duotas nebuvo. Be to Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras pasakė, kad akcijos iniciatoriai negavo visų reikiamų leidimų, nes į departamentą kreipėsi tik akcijos dieną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s