Teismas leido atnaujinti vaizdo sistemas pasienyje su Baltarusija

Teismas nutarė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gali tęsti jos skelbtą 2,5 mln. eurų vertės vaizdo sistemų atnaujinimo pasienyje su Baltarusija konkursą.

Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjo 10 dieną atmetė konkurso nelaimėjusios bendrovės „Telekonta“ prašymą nutraukti konkursą, taip pat panaikino balandį pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis VSAT buvo uždrausta tęsti konkursą.

Konkursą įrengti naujas vaizdo stebėjimo sistemas Kenos pasienio punkte laimėjo Lietuvos „Atea“ ir Vokietijos „Senstar“, pasiūliusios 2,463 mln. eurų kainą (su PVM). Nauja sistema turėtų būti įrengta iki kitų metų kovo pabaigos.

„Telekonta“ teisme teigė, kad konkurso laimėtojos nepateikė kvalifikacijos dokumentų, įskaitant įrodymus, kad Vokietijos įmonės vadovas nėra teistas. Be to, anot įmonės, konkursas buvo neskaidrus, vyko proteguojant „Atea“. VSAT teismui teigė, jog konkursas turi didelę visuomeninę ir valstybinę reikšmę, jis paskelbtas siekiant užtikrinti tinkamą Europos Sąjungos išorinės sienos apsaugą. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2020 metų kovo pabaigos, jo finansavimo sutartis negali būti pakeista. Be to, VSAT teigė, kad „Senstar“ buvo pateikusi priesaikos deklaracijas, iš kurių matyti, kad bendrovės vadovas per pastaruosius penkerius metus nebuvo teistas.

Pirmosios instancijos teismas nutarė, kad nėra duomenų, kurie leistų abejoti „Atea“ ir „Senstar“ patikimumu, šią išvadą patvirtino ir apeliacinis teismas. Be to, pasak teismo, „Telekontos“ teiginiai apie tai, kad VSAT protegavo „Atea“ ir „Senstar“, yra nepagrįsti jokiais objektyviais duomenimis, o tik subjektyviu situacijos vertinimu. Bylinėjimasis dėl VSAT konkurso vyksta jau antrus metus. Pernai lapkritį Apeliacinis teismas nutarė, kad tarnyba privalo iš naujo įvertinti „Atea“ pasiūlymą, nes jis buvo techniškai nepriimtinas.

Vaizdo stebėjimo sistemos Kenos pasienio punkte atnaujinimo konkursą VSAT paskelbė pernai balandį. Valstybės sienos ilgis ties Kenos užkarda Vilniaus rajono Kalvelių kaime yra 8,7 kilometro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s