Ugniagesiai gelbėtojai šantažuoja valdžią: reikalauja daugiau pinigų, jų nedavus rengs protesto akcijas

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga reikalauja skirti daugiau finansų pareigūnų vertinimams, atlyginimams kelti, o neišgirdus reikalavimų žada rengti protesto akcijas nuo spalio.

Kreipimesi į Vidaus reikalų ministeriją profsąjunga prašo neeiliniams pareigūnų vertinimams papildomai skirti 0,5 mln. eurų ir ne mažiau kaip 1300 pareigūnų per šių metų neeilinius vertinimus pakelti atlyginimų koeficientus per 0,5 punkto. Taip pat profesinė sąjunga reikalauja panaikinti visas 15 grupės ugniagesių gelbėtojo pareigybes, įsteigti vyresniųjų ugniagesių gelbėtojų pareigybes bei inicijuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) finansinį auditą.

Savo rašte profsąjunga nurodo, kad vienas iš jos uždavinių yra prižiūrėti, ar racionaliai naudojamos biudžeto lėšos.

„Pastaraisiais metais Ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai kyla abejonių dėl PAGD vykdomos sistemos reorganizacijos ekonominės naudos, teisingo finansų panaudojimo, teisėtumo paskiriant vadovus be atrankų“, – pranešime cituojamas profsąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Rašte primenama, kad pernai rudenį buvo rastas papildomas finansavimas PAGD darbo užmokesčio fondui, jis iš viso sudarė 3,5 mln. eurų. Akcentuojama, kad šių ir sutaupytų per reformą pinigų skaidrų ir teisingą panaudojimą privalėjo užtikrinti PAGD.

„Buvęs PAGD vadovas Kęstutis Lukošius per reorganizacijos metu vykusius susitikimus su ugniagesių bendruomene viešai įsipareigojo papildomai skirti lėšų darbo užmokesčio fondui iš reorganizacijos metu sutaupytų lėšų. Šiais pinigais turi būti finansuojamas pareigūnų koeficientų kėlimas atliekant vertinimus. Visgi pastaruoju metu mes girdime, kad šie pinigai jau yra išleisti kitiems tikslams, o anksčiau duoti įsipareigojimai nebus vykdomi“, – sako profsąjungos pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius.

Iš pareigų pasitraukus Kęstučiui Lukošiui PAGD nuo šių metų vasario neturi nuolatinio vadovo. Jo atsistatydinimas iš pareigų įvyko po kelių tarnybinių tyrimų, nustačiusių pažeidimus dėl viešųjų ir privačių interesų deklaravimo, taip pat vykdant viešuosius pirkimus.

Neseniai pradėjusi darbą nauja vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė žiniasklaidai yra sakiusi, kad lyginant algų tarp statutinių tarnybų netolygumus didesnis dėmesys bus skirtas mažiausiai iš statutinių uždirbantiems PAGD pareigūnams, savivaldos ugniagesių komandoms bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s