JAV kariškiai vadovaus Lietuvos kariuomenėje kuriant bei vystant divizijos lygmens štabą

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Jungtinių Valstijų kariuomenės nacionalinės gvardijos atstovai penktadienį Vilniuje pasirašė susitarimą, kuriame įtvirtintas siekis Lietuvoje sukurti divizijos lygmens štabą.

Divizijos lygmens vadovavimo ir valdymo pajėgumą bus siekiama išvystyti Sausumos pajėgų štabe. Pasak kariuomenės atstovų, tai reikalinga siekiant, kad štabas sugebėtų vadovauti ne tik Sausumos pajėgoms, bet ir reikalui esant prie pajėgų prijungtiems sąjungininkų vienetams. Pati Lietuvos kariuomenė savo struktūroje divizijų neturi, didžiausi turimi vienetai yra brigados.

„Kuriame štabą, kuris sugebėtų valdyti divizijos dydžio vienetus. Tai svarbu kalbant ne vien tik apie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų struktūrą, bet ir apie priskirtus sąjungininkų padalinius, kuriuos reikėtų valdyti pratybų ar konflikto atveju“, – papasakojo Sausumos pajėgų viešųjų ryšių vyresnysis karininkas kapitonas Paulius Babilas.

Susitarimuose JAV kariuomenės nacionalinės gvardijos Pensilvanijos 28-oji pėstininkų divizija įsipareigoja organizuoti Lietuvos Sausumos pajėgų štabo kariams skirtas pratybas, įtraukti Lietuvos karius į divizijos mokymus, vadovauti rengiant pratybų planus, vystant naujus pajėgumus, organizuojant jų aprūpinimą ir diegiant procedūras.

Savo ruožtu Lietuvos pusė įsipareigoja reikšti poreikį, planuoti ir sudaryti sąlygas Pensilvanijos kariams dalyvauti Sausumos pajėgų vadovavimo ir valdymo elemento pratybose.

Dokumentus pasirašė Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras ir Pensilvanijos gvardijos 28-osios pėstininkų divizijos vado pavaduotojas brigados generolas Mark McCormack (Markas Makormakas).

Kartu su pagrindiniu susitarimu taip pat pasirašyti ir pavaldžių vienetų bendradarbiavimo karinėje srityje susitarimai. Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ pradės bendradarbiavimą su 28-osios pėstininkų divizijos 56-ąja „Stryker“ brigada, tuo tarpu Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“ – su tos pačios divizijos 2-ąja pėstininkų brigada. Šiuose susitarimuose nustatyti analogiški, tik žemesnio (brigadų) lygmens šalių įsipareigojimai.

Lietuvos kariuomenės ir JAV kariuomenės Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas gynybos srityje tęsiasi jau 26 metus. Gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos šalyse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s