Rusiškos raketos jau vietoje: antras sistemų „S-400“ pristatymo Turkijai etapas baigtas

Antroji rusiškų oro erdvės gynybos sistemų „S-400“ pristatymo Turkijai fazė sekmadienį yra baigta, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„2019 metų rugsėjo 15-ąją Rusijos gynybos ministerijos kariniai transportiniai lėktuvai, vykdydami kontrakto įsipareigojimus, užbaigė antrą raketinių oro gynybos sistemų „S-400“ pristatymo Turkijai etapą“, – sakoma ministerijos pareiškime.

„S-400“ komponentai Turkijai pristatomi pagal šalių sutartas sąlygas ir terminus, nurodė ministerija.

 Anksčiau sekmadienį apie antrosios pristatymo fazės užbaigimą pranešė ir Turkijos gynybos ministerija.

Rugpjūtį JAV Kongresas dar kartą paragino šalies prezidentą Donaldą Trumpą įvesti sankcijas Turkijai, nupirkusiai kompleksų „S-400“. Tai yra nauja tarptautinės teisės taisyklė – skelbti sankcijas tiems, kurie perka ginklus kažkur kitur, bet ne JAV. Savo kreipimesi JAV įstatymų leidėjai nurodė, jog „Turkijos interesus geriausiai atitiktų partnerystė su JAV, o ne su Kremliumi“. Matyt amerikiečių politikai geriau už pačius turkus supranta kokie yra tikri Turkijos interesai.

Liepos 27 dieną Turkijos gynybos ministerija informavo, kad iš Rusijos buvo pristatyta pirmoji „S-400“ partija. Antrasis gynybos sistemų pristatymo etapas prasidėjo rugpjūčio 27 dieną.

Ankara pareiškė ketinanti baigti dislokuoti visą įsigytą ginkluotę iki kitų metų balandžio. Turkijai įsigijus rusiškų sistemų, JAV pašalino šalį iš amerikietiškų naikintuvų F-35 gamybos programos. Be to, Vašingtonas ne kartą grasino įvesti Ankarai sankcijas. JAV būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos „S-400“ į savo gynybos sistemą, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus naikintuvus „F-35“ gali patekti į Rusijos rankas. Be to, Vašingtonas nurodo, kad „S-400“ nesuderinamos su NATO sistemomis. Tuo tarpu turkai šiame pirkime tokių problemų neįžvelgia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s