JAV sureagavo į nacių kolaborantų šlovinimo apeigas Lietuvoje

Jungtinės Valstijos rugsėjo 13 d. sureagavo į nacių kolaborantų šlovinimo apeigas Lietuvoje.

JAV Valstybės departamento darbuotoja Čeri Deniels (Cherrie Daniels) rugsėjo 13 d. pasisakė apie Lietuvą ir jos santykį su Holokaustu.

„Lietuva tapo demokratine valstybė tik todėl, kad jos istorijoje buvo daug didvyrių. Tačiau kiekviena šalis turi savo tamsių istorijos puslapių.

Kai susiduri su prieštaringais praeities įvykiais, svarbu objektyviai įvertinti istorinių asmenybių veiksmus, kad nustatytum poveikį, – tiek teigiamą, tiek neigiamą.

Tarptautinės nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimų įvertinimo komisijos Lietuvoje padarytos išvados turi būti rimtai vertinamos.

Pagerbimas tų, kurių veiksmai privedė prie tūkstančių nekaltų žmonių persekiojimo ir žudynių Holokausto metu, skatina dezinformacijos plitimą, antisemitizmą ir gadina tarptautinę Lietuvos reputaciją.

Dar daugiau: tai atima šlovę iš didvyrių, kurie parodo tikrąją narsią Lietuvos dvasią“, – pranešė Č. Deniels.

Č. Deniels nuo 1993 m. dirba JAV Valstybės departamente. Šiuo metu ji eina Specialiosios atstovės Holokausto klausimais Valstybės departamento Europos ir Eurazijos reikalų biure pareigas.

Įdomu tai, kad Č. Deniels dabartinėse pareigose dirba nuo šių metų rugsėjo 12 d. Jau antrąją darbo dieną ji išreiškė nuomonę apie Lietuvą ir jos didvyrius.

Prieš tai karjeros diplomatė dirbo JAV ambasadose Belgrade ir Osle, taip pat darbavosi JAV viceprezidento biure kaip specialioji patarėja Europos ir Rusijos klausimais bei kaip buvusio senatoriaus Džozefo Libermano (Joseph Lieberman) patarėja užsienio reikalų klausimais. Diplomatė yra dirbusi JAV ambasados Amerikos centre Jeruzalėje, Izraelyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s