Lietuvos kariai išvyko į Ukrainą, kur stiprins ukrainiečių ginkluotąsias pajėgas

Rugsėjo 19 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išlydėta jungtinė Sausumos pajėgų instruktorių grupė, sudaryta iš karininkų ir puskarininkių.

Į misiją išvykstantys kariai koncentruosis į ukrainiečių instruktorių vykdomo kolektyvinio rengimo priežiūrą ir konsultacijas.

Lietuvos kariai Tarptautiniame mokymo centre, esančiame Javorivo poligone Lvovo srityje, drauge su sąjungininkais padeda ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Instruktoriai prisideda prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimo: individualių ir kolektyvinių pratybų organizavimo, pagal NATO standartus moko operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.

Ceremonijos metu išvykstantiesiems kariams buvo įteikti atminimo suvenyrai, o mokymo grupės vyresniajam – mjr. Virginijui Jonuškai – pašventinta Lietuvos valstybinė vėliava, kuri skatintų pasididžiavimą savo valstybe ir simboliškai apsaugotų mūsų karius.

„Pastaruosius tris dešimtmečius gyvename taikoje ir ramybėje, tačiau nesame abejingi ir nepamirštame savo brolių Ukrainoje, kurie stengiasi sugrąžinti taiką į savo šalį“, – išlydėdamas karius sakė KASP štabo viršininkas plk. ltn. Ramūnas Jurskis ir palinkėjo profesionaliai atlikti savo pareigas bei laimingai sugrįžti namo.

Rugsėjo 24 d. 12 val. taip pat bus išlydėti daugiau nei 30 karių išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą operacija Malio Respublikoje „Minusma“ Valdovų rūmuose Vilniuje. Į šią misiją išvykstančių karių būrys suformuotas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės savanorių. Malyje kariai Vokietijos kontingento sudėtyje vykdys pajėgų apsaugos funkcijas. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai vyksta į tarptautinę operaciją jau ne pirma karta ir tradicija tapo juos palydėti Valdovų rūmuose.

Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Nuo pat pilietinio karo Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva visokeriopai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą. Lietuvos gyventojai pritaria karinės paramos teikimui – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s