Sausio 13-osios simbolis prekybos centro tualete: „Prasilenkta net ir su juodu humoru“

Prekybos centro „GO9“ tualete gyventoja užtiko sausio 13-tosios simboliu tapusios neužmirštuolės lipduką. Jis priklijuotas ant tualeto dangčio su raginimu nuleisti vandenį.

Toks lipdukas papiktino politikus. Seimo nariai konservatoriai sako, kad tai peržengia visas ribas. O kas lipduką priklijavo, neaišku – „GO9“ valdytojai su incidentu teigia neturintys nieko bendra.
Nuotrauką iš prekybos centro Asta Vasiliauskaitė socialiniame tinkle paskelbė ketvirtadienį.

„Neužmiršk nuleisti vandenį“, – rašoma ant lipduko, kuriame taip pat pavaizduota ir gėlė neužmirštuolė.

Nors neužmirštuolė pasaulyje geriausiai žinoma kaip Alzheimerio ligos bei armenų genocido simbolis, pastaraisiais metais Lietuvoje ji buvo naudojama kaip Laisvės gynėjų dienos žyma, raginant tautiečius prisiminti kritusius kovoje už laisvę. Sausio 13-ąją piliečiai neužmirštuolės žiedą segasi į atlapą.

Plačiai prigijusią „Neužmirštuolės“ akciją kadaise pradėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKS). Partijos atstovai mano, kad tokio lipduko prekybos centre turėtų nelikti.

„Aš esu šiaip humoro mėgėjas ir turiu platų humoro jausmą, bet čia, atrodo, prasilenkta net ir su juodu humoru, su leistinom ribom. Peržengta viskas, kas begali būti. Negražu“, – komentavo konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Reikėtų nuklijuoti. Tikrai nepriimtina“, – pridūrė jis. Politiko bendražygė Irena Haase jam antrino: „Apskritai, ten (neužmirštuolės – red.) turėtų nelikti. Aš manau – ne vieta.“

Su tuo sutiko ir parlamentaras Jurgis Razma.

„Daug kur pasaulio šalyse tai yra kaip atminimo ir pagarbos ženklas žuvusiems. Be abejo, čia yra nevykęs sprendimas, jeigu jis tikras, kaip jūs sakot, o ne kažkieno pašmaikštavimas. Bet ir kaip pašmaikštavimas – visiškai nevykęs“, – teigė jis.

Tiesa, jei tai vienkartinis atvejis, J.Razmos manymu, tam nereikėtų teikti per daug reikšmės.

„Ar čia visuose tualetuose yra ar tik ant vieno? Nes jei ant vieno, tai – kažkokio asmeninio chuliganizmo apraiška. Jos gal neverta per daug komentuoti ir sureikšminti“, – nurodė Seimo narys.

Situaciją apie lipduką teigė žinanti ir akcijos „Neužmirštuolė“ koordinatorė Laura Juozaitytė. Ji patikino, kad „GO9“ su tuo neturi nieko bendro.

„Situaciją žinome, patikinu – tikrai ne prekybos tinklo administracijos idėja. Tai pastebėta jau ne viename prekybos centre, visi jie mielai bendradarbiauja, nuiminėja, kai kurie kreipėsi ir į policiją. Tad labai ačiū už palaikymą, tačiau tikrai ant „GO9“ nepykit“, – komentaruose socialiniame tinkle parašė ji.

Prekybos centro vadovė Vilija Duobaitė taip pat teigė, kad lipdukai atsirado ne jų iniciatyva, juos esą užklijavo mums nežinomi asmenys.

„Vos pastebėjus lipdukus, jie buvo nedelsiant pašalinti. Visi mūsų darbuotojai yra informuoti, kad vos pastebėję šiuos lipdukus juos iš karto pašalintų ir informuotų centro apsaugą ir administraciją“, – nurodė ji ir pridūrė, kad prekybos centras pasiruošęs bendradarbiauti su šį įvykį tiriančiomis institucijomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s