(Ne)matoma rinkos ranka: JAV siūlo „Huawei“ parduoti išimtinę 5G technologijų licenciją amerikiečiams

Kinijos telekomunikacijų įrangos milžinės „Huawei“ įkūrėjas ir vadovas Ren Zhengfei yra pasirengęs parduoti penktosios kartos (5G) mobiliojo ryšio tinklų technologijų licenciją tik vienai bendrovei ir nori, kad ji būtų amerikietiškoji, rašo agentūra „Bloomberg“.

Jis patvirtino ketinantis parduoti licenciją, kuri apimtų visą technologijų portfelį, įskaitant lustų dizainą, įrangą ir programinį kodą.

„Norime pasiūlyti išimtinę licenciją vienai Vakarų bendrovei, kad ji galėtų pasiekti masto ekonomiją ir tai paremtų verslą“, – pareiškė „Huawei“ įkūrėjas.

Jis pažymėjo, kad bendrovė turi būti amerikietiškoji, nes Europoje jau veikia „Huawei“ konkurentai, tokie kaip „Nokia“ ir „Ericsson“.

Vašingtono ir Pekino prekybos karo kryžminėje ugnyje atsidūrusi „Huawei“ yra pasaulio penktosios kartos (5G) mobiliojo ryšio tinklų įrangos rinkos lydere ir antra pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja. Gegužės mėnesį bendrovė buvo įtraukta į „juodąjį“ sąrašą bendrovių, kurios kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, nes Vašingtonas įtaria, jog bendrovė padeda Kinijos žvalgybos tarnyboms šnipinėti. Pati „Huawei“ šiuos kaltinimus griežtai neigia.

„Huawei“ vadovas taip pat patvirtino anksčiau skelbtą prognozę, pagal kurią bendrovės metiniai pardavimai dėl Vašingtono nustatytų apribojimų JAV technologijų eksportui gali sumažėti maždaug 10 mlrd. JAV dolerių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s