Pirmoji išklotynės auka: atsistatydino JAV specialusis pasiuntinys Ukrainai

JAV specialusis pasiuntinys Ukrainai Kurtas Volkeris penktadienį atsistatydino, kai Kongresas jam liepė atsakyti į klausimus apkaltos tyrime dėl prezidento Donaldo Trumpo, pranešė naujienų agentūros AFP šaltinis.

Informuotas šaltinis, prašęs neatskleisti jo tapatybės, patvirtino žinią apie K.Volkerio atsistatydinimą, kurią pirmasis paskelbė Arizonos valstijos universiteto, kur pasiuntinys vadovauja vienam iš institutų, studentų laikraštis.

Ketvirtadienį paskelbtame informatoriaus skunde pažymima, jog K.Volkeris buvo susitikęs su Ukrainos aukšto rango pareigūnais, su kuriais neva kalbėjo apie tai, kaip „vykdyti“ D.Trumpo reikalavimus prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Skunde teigiama, jog D.Trumpas per liepos 25-ąją įvykusį telefoninį pokalbį spaudė V.Zelenskį parūpinti Joe Bideną – vieną iš realiausių pretendentų tapti Demokratų partijos kandidatu 2020-ųjų JAV prezidento rinkimuose – kompromituojančios medžiagos.

Demokratų kontroliuojamų Atstovų Rūmų komitetai K.Volkeriui liepė kitą ketvirtadienį atvykti į žemuosius parlamento rūmus ir atsakyti į parlamentarų klausimus. Penktadienį paskelbtame laiške įstatymų leidėjai paminėjo D.Trumpo asmeninio advokato Rudy Giuliani įrašą tviteryje, kuriame jis paskelbė momentinę susirašinėjimo nuotrauką, kurioje matyti, jog K.Volkeris rašo apie planus supažindinti jį su V.Zelenskio vyriausiuoju patarėju.

„Jeigu kuris nors iš šių (Valstybės – red.) departamento darbuotojų nustatytu laiku neatvyks į klausymą, tai reikš trukdymą (Atstovų – red.) Rūmų apkaltos tyrimui“, – rašoma valstybės sekretoriui Mike‘ui Pompeo adresuotame laiške.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s