Ukrainiečių antplūdis Baltijos šalyse: Estija pasakė „Gana!“

Estija atšaukė nemokamas ilgalaikes vizas baltarusiams ir ukrainiečiams. O gali eiti dar toliau — vienašališkai nutraukti ir trumpalaikį bevizį režimą su Ukraina.

Ukrainos ir Baltarusijos piliečiams nuo šiol teks mokėti už ilgalaikes vizas į Estiją. Anksčiau jos buvo suteikiamos nemokamai.

Pastaruoju metu ukrainiečiai masiškai imigruoja į Baltijos šalis, tame tarpe į Estiją. Ieškodami geresnio gyvenimo dešimtys tūkstančių ukrainiečių  leidosi į šaltą šiaurės šalį manydami, kad nors klimatas čia yra atšiaurus, bet vietiniai gyventojai yra meilūs ir laukia jų išskėstomis rankomis ir… noru pasidalinti savo darbo vietomis. Tačiau viskas pasirodė kiek kitaip: ir atlyginimai visai ne tokie, ir estai kiekvieną dieną tampa vis mažiau svetingi.

Nors ir pačius vietinius gyventojus galima suprasti: jie turi šeimas, paskolas, o darbdaviai visai nėra patriotiški tame, kas paliečia pinigus. Verslininkas, susidūręs su pasirinkimu — mokėti daugiau, arba mokėti mažiau, žinoma, suteiks pirmenybę pastarajam variantui, tai yra, jis samdys beveik su viskuo sutinkantį ukrainietį, bet ne estą.

Vienas estas, paklaustas, kodėl jis, kvalifikuotas suvirintojas, tapo taksi vairuotoju, atsakė taip: “Ukrainiečiai mus išstūmė. Ne tik mane, ir ne tik mano srityje. Jie dabar visur, kas susijęs su statyba, geležiu ir plytomis. Vadovybė pasakė: arba dirbk pagal naujus, mažesnius tarifus, arba išeik“.

Tai neprideda populiarumo Ukrainos atstovams. Į juos jau ne tik šnairomis žiūri, juos į akis vadina nepageidaujamais svečiais. Tai puikiai supranta politikai, už kuriuos rinkimuose balsuos ne Ukrainos, o Estijos piliečiai. Todėl šalies vidaus reikalų ministras Martas Helmė pasiūlė žengti dar toliau — vienašališkai nutraukti trumpalaikį bevizį režimą su Ukraina.

Žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo publikacijų apie tai, kur ir kaip dar ukrainiečiai nusižengė. Savivaldybės policija informuoja, kad būtent jie yra linkę nemokėti už viešąjį transportą ir beveik niekada neturi dokumentų su savimi. Taip pat pažymima, kad daugelis jų bando įsidarbinti nelegaliai, turi pasibaigusias vizas ir užsiima smulkiomis vagystėmis. Visa tai aptariama ir socialiniuose tinkluose, kur dauguma komentarų yra bešališki ir reikalauja ryžtingų valdžios institucijų veiksmų. Štai valdžia ir pajudėjo, ir dabar bando kažkaip nuraminti žmones, nors be kardinalių priemonių visiškai išspręsti šią problemą tikrai nepavyks. O ji jau yra įsitvirtinusi šalies viduje ir laikui bėgant tik augs.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s