Lietuvos mokslininkai sukūrė pažangią oro gynybos komplekso imitaciją

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų grupė sukūrė mokymo įrangą skirtą trumpojo nuotolio oro gynybos sistemoms, kuri imituoja natūralias kovinių veiksmų sąlygas, įskaitant taikinių aptikimą, sekimą ir sunaikinimą, be reikalingumo paleisti tikrą raketą. Apie tai pranešama universiteto tinklalapyje.

Kūrėjų teigimu, ši technologija suteikia trūkstamą etapą priešlėktuvininkų parengime, nes šiuo metu jie gali treniruotis tik naudodamiesi virtualiomis sistemomis, kurios, savo ruožtu, nėra palyginamos su tikromis mūšio sąlygomis.

Pažymima, kad universiteto darbuotojų sukurtas inovacinis kompleksas yra ne tik pigesnis, bet ir saugesnis už visas esamas alternatyvas.

Pasak profesoriaus ir tyrimo grupės vadovo Algimanto Fedaravičiaus, šiandien net patyręs priešlėktuvininkas, kuris buvo rengiamas panaudojus virtualią sistemą, realiomis sąlygomis gali padaryti klaidų.

Inovacinę technologiją galima lengvai integruoti į realią oro gynybos sistemą ir ji suderinama su tokiais zenitinių raketų kompleksais, kaip RBS-70, Stinger, Grom ir Mistral

“Mūsų kūrinys yra ne tik patikimas ir santykinai pigus, bet ir ekologiškas. Raketos korpusas pagamintas iš stiklo plastiko, kuris laikui bėgant suyra, o variklis pagamintas iš duraluminio, kuris laikomas vienu iš ekologiškiausių metalų. Kuro, kuris naudojamas raketai paleisti, sudėtyje yra didelis amonio nitrato kiekis…“ — pasakojo mokslininkas.

Pažymima, kad Kauno technologijos universiteto darbuotojų sukurta sistema jau naudojama Lietuvos kariuomenės karinėse pratybose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s