Baltijos šalių politikai boikotavo ETPA atidarymo renginį bet ne visą sesiją

Protestuodami prieš Rusijos grąžinimą į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA) Baltijos šalių, Ukrainos ir Gruzijos atstovai antradienį atsisakė dalyvauti oficialiuose 70-ųjų metinių minėjimo renginiuose.

Lietuvos, Latvijos, Estijos, Gruzijos ir Ukrainos delegacijų vadovai nurodė, kad jie taip bando atkreipti dėmesį į „Europos Tarybos vertybių išsižadėjimą ir paklusimą nepagarbiems Rusijos Federacijos reikalavimams ir finansiniam sabotažui“.

Penkių šalių parlamentarai pranešė sukūrę „Baltic Plus“ grupę, kurioje toliau derins savo pozicijas. Įdomiai kad Lenkija prie šio klubo neprisidėjo.

Ukrainos delegacija nuėjo dar toliau – dėl tų pačių priežasčių ji nutarė išvis nedalyvauti šios ETPA sesijos posėdžiuose, tuo tarpu kitos „Baltic Plus“ klubo šalys to neatsisakė. Ukrainai nepateikus oficialios paraiškos jos atstovai neturi teisės net įeiti į posėdžių salę. Matyt Ukraina bijo viešai diskutuoti šiomis sudėtingomis temomis.

Europos šalių parlamentarai šią vasarą nusprendė grąžinti Rusiją į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Lietuvos politikai tai pavadino nederamu nuolaidžiavimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s