R. Karbauskis: kritikuodami L.Linkevičių konservatoriai vengia priekaištų prezidentui

Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl glaudesnio dialogo su Baltarusija siekimo kritikuojantys konservatoriai pirmiausia turėtų priekaištauti prezidentui Gitanui Nausėdai, tačiau vengia tai daryti dėl politinio pavojaus, sako valdančiųjų „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Jei kaltina ministrą L. Linkevičių, tai pirmiausia reikėtų kaltinti prezidentą. Manau, kad konservatoriai pasirenka tą kaltinti, kuris jiems mažiau pavojingas politine prasme“, – Žinių radijui trečiadienį sakė R.Karbauskis.

Opozicijos iniciatyva trečiadienį L. Linkevičius kviečiamas į Seimo Užsienio reikalų komitetą santykiams su Baltarusija, Lietuvos pozicijai dėl Europos Sąjungos ir Baltarusijos susitarimo, veiksmams siekiant blokuoti Astravo atominę elektrinę aptarti. Jis turėtų pristatyti informaciją apie praėjusią savaitę Niujorke vykusį susitikimą su Baltarusijos užsienio reikalų ministru.

R.Karbauskis laikosi pozicijos, kad Vakarai linkę keisti retoriką ir veiksmus Baltarusijos atžvilgiu, ir Lietuva į tai reaguoja, tačiau šalies pozicija dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, kuri esą neatitinka tarptautinių standartų ir kelia grėsmę Lietuvos saugumui, išlieka nuosekli.

„Kaip suprantu, ministras L.Linkevičius vykdo politiką, kurią iš principo rodo ir tiesiogiai vadovauja Lietuvos prezidentas. Sutikčiau su tuo, kad sprendimai pamatuoti ir adekvatūs. Bet jokių sprendimų dėl jokios atominės elektrinės nėra“, – teigia R.Karbauskis.

Lietuva pastaraisiais metais vienintelė iš ES šalių blokavo susitarimą dėl ES ir Baltarusijos partnerystės prioritetų. Konservatoriai sako, kad Lietuva turi ir toliau nepasirašyti sutarties. Prezidentas ir ministras teigia, kad sutarčiai pritars tik tuo atveju, jei joje bus sąlygos dėl pagarbos demokratijos vertybėms ir branduolinės saugos reikalavimams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s