JAV naujaisiais muitais apmokestins škotišką viskį, prancūzišką sūrį bei kitas ES pagamintas maisto prekes

Jungtinėms Valstijoms trečiadienį gavus Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) leidimą dėl neteisėtų Europos Sąjungos (ES) subsidijų orlaivių gamintojai „Airbus“ įvesti importo muitus 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės europietiškoms prekėms, Vašingtonas jau ketvirtadienį paskelbė sąrašą europietiškų produktų, kuriems bus taikomi naujieji muitai.

Į JAV prekybos atstovo biuro paviešintą sąrašą pateko daugiau kaip 150 produktų – daugiausia iš tų keturių valstybių, bet taip pat ir iš kitų ES šalių, – kuriems nuo spalio 18-osios bus taikomas 25 proc. importo muitas.

Be to, Jungtinės Valstijos paskelbė, jog įves 10 proc. muitą dideliems civiliniams orlaiviams, importuojamiems iš keturių „Airbus“ Europos partnerių – Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas PPO sprendimą tviteryje pavadino „gražia pergale“ ir pažymėjo, jog Europos Sąjunga „prekyboje daug metų labai blogai elgėsi su Jungtinėmis Valstijomis“.

Jungtinių Valstijų administracija naujuosius muitus ketina taikyti prancūziškiems, ispaniškiems ir vokiškiems vynams, taip pat airiškam ir škotiškam viskiui. Tačiau vengriškas Tokajaus vynas apmokestintas nebus.

Naujaisiais muitais bus apmokestintas ir sūris iš visos Europos, įskaitant pekoriną, stiltoną, čederį, taip pat visą mėlynojo pelėsio sūrį, išskyrus rokforą, kuriam taikoma specialioji išimtis.

Tokie pat 25 proc. importo muitai bus įvesti alyvuogėms, alyvuogių aliejui ir midijoms iš Ispanijos bei kavai iš Vokietijos. Be to, 25 proc. importo muitai bus taikomi Anglijoje pagamintiems kašmyro megztiniams, vilnonėms striukėms su gobtuvais ir patalynei bei Vokietijos eksportuojamiems pramoniniams įrankiams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s