Baltarusija bei Ukraina apsikeitė nuteistais šnipais

Vienas ukrainiečių žurnalistas, Baltarusijoje nuteistas kalėti aštuonerius metus už šnipinėjimą, buvo paleistas, jam išbuvus už grotų mažiau nei dvejus metus, penktadienį paskelbė Kijevas.

Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) kaltino Pavlo Šaroiko „įsteigus šnipinėjimo tinklą“, į kurį esą verbavo baltarusius, mokėdamas jiems už karinę ir politinę informaciją.

„Žurnalistui Pavlo Šaroiko, įkaltintam Baltarusijoje aštuoneriems metams, buvo suteikta malonė. Jis jau yra namuose Ukrainoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

P.Šaroikos, nuo 2011 metų dirbusiam Ukrainos visuomeniniam radijui, byloje Baltarusijos teismas nutartį paskelbė 2018 metų vasarį. Žurnalistui mestus kaltinimus Kijevas neigė.

P.Šaroika anksčiau tarnavo Ukrainos žvalgyboje, bet tarnybą „paliko“ 2009 metais ir nusprendė vėl įsidarbinti žurnalistu, nurodė Gynybos ministerija Kijeve.

Ukrainos žmogaus teisių kontrolierė Liudmyla Denisova pareiškė, kad P.Šaroika buvo paleistas po V.Zelenskio derybų su Baltarusijos autokratu Aliaksandru Lukašenka, kuris penktadienį lankėsi Ukrainoje.

Kijevas savo ruožtu ketvirtadienį paleido vieną Baltarusijos pilietį, 2017 metais suimtą už šnipinėjimą Baltarusijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s