Tarnybą kariuomenėje pradėjo daugiau nei 1000 šauktinių

Krašto apsaugos ministerija pranešė kad tarnybą Lietuvos kariuomenėje šią savaitę pradėjo daugiau nei tūkstantis šauktinių.

Į Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ pirmadienį atvyko daugiau nei pusė tūkstančio karo prievolininkų. Jie tarnaus „Geležinio Vilko“ vadovybei pavaldžiose Žvalgybos, Ryšių, Štabo kuopose, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų bei Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionuose.

Anot ministerijos, dalis iš devynių mėnesių tarnybą daliniuose pradėjusių jaunuolių pašaukti privalomai, likusieji atvyko savanoriškai.

Pirmąją tarnybos dieną kariams išduota karinė uniforma, kuprinės, amunicijos diržai, miegmaišiai ir kiti ekipuotės elementai. Pradedantieji kariai buvo supažindinti su dienotvarke bei saugumo reikalavimais padaliniuose, susipažino su gyvenimo, poilsio, sporto sąlygomis naujose tarnybos vietose.

Antradienį į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną Klaipėdos mieste devynių mėnesių tarnybai atvyko beveik 500 jaunuolių. Tarp šauktinių – 22 merginos.

Privalomąją kario tarnybą pradėję jaunuoliai pirmosiomis savaitėmis dalyvaus baziniame kario kurse. Jo metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais bei ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Minėtomis dienomis į Lietuvos kariuomenės karinius vienetus atvyko apie trečdalį viso 2019 metų šauktinių skaičiaus. Kitą pirmadienį iki 200 jaunuolių atvyksta į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s