Lietuvos kariuomenė pirks naują laivą: rinksis iš septynių

Lietuvos kariuomenės perkamam naujam laivui pasiūlymus pateikė septynios laivų statybos bendrovės, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Naujas laivas bus skirtas teršalų likvidavimo ir gelbėjimo užduotims Baltijos jūroje, taip pat galės vykdyti avarinį gaisrų gesinimą laivuose, vilkti laivus, teikti paramą narams.

„Vykdant žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus labai svarbus yra greitas ir efektyvus reagavimas, kuris priklauso nuo įrangos techninio lygio. Tik įsigijus naują paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo laivą bus užtikrintas reikalaujamas jūrinis saugumas ir operatyvus reikalingų funkcijų vykdymas“, – pranešime cituojamas viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Laivas perkamas viešojo konkurso būdu, pasiūlymus jame pateikė bendrovės iš Lietuvos ir užsienio.

Sprendimas, kurį pasiūlymą pasirinkti, bus priimtas įvertinus kainą, laivo greitį, pristatymo terminą, degalų sunaudojimą ir garantinį laikotarpį. Anot ministerijos, sutartį su laivų statybos kompanija tikimasi pasirašyti šių metų gruodį, o pilnai įrengtas laivas pristatytas turėtų būti 2022 metais.

Preliminari projekto vertė – apie 39,6 mln. eurų. Planuojama, kad jis bus finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Perkamas karinis laivas pakeis šiuo metu vienintelį teršalų likvidavimui skirtą kariuomenės laivą „Šakiai“. 1986 metais pagamintas laivas buvo perdarytas iš žvejybos tralerio. Teigiama, kad jis techniškai pasenęs ir neatitinka keliamų reikalavimų.

Anot ministerijos, pernai užfiksuota 60 įvykių, kuriuose išgelbėti 38 žmonės, taip pat gauti šeši pranešimai apie teršalus, koordinuota 12 paieškos ir gelbėjimo operacijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s