R. Požėla bėga iš pasienio tarnybos – S. Skvernelis planuoja paskirti jį į policijos generalinio komisaro postą

Lapkritį baigsis penkerius metus trukusi Lietuvos policijos generalinio komisaro Lino Pernavo kadencija. Pats komisaras anksčiau yra sakęs, kad sutiktų pasilikti šiame poste dar penkmečiui. Tačiau užkulisiuose kalbama, kad greičiausiai turėsime naują policijos vadovą, o pagrindinis pretendentas juo tapti – Renatas Požėla, šiuo metu vadovaujantis Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

Pats R.Požėla sakė, kad pagrindinis jo tikslas – užbaigti pradėtus darbus VSAT, tačiau pasiūlymą vadovauti policijai svarstytų.

„Šiandien aš vadovauju VSAT ir mano kadencija baigiasi kovo 10 dieną. Mano tikslas ir noras yra užbaigti pradėtus darbus, – pakomentavo situaciją pats R.Požėla. – Jeigu per tą laikotarpį būtų kokie nors kiti siūlymai kandidatuoti į kitas pozicijas, be abejo, tai būtų svarstoma. Bet šiandien mano atsakymas yra toks: aš noriu pabaigti tuos darbus, kurie pradėti, suplanuoti ir tęsiami.“

Paklaustas, ar dar nesulaukė pasiūlymo užimti policijos vadovo posto, R.Požėla sakė nenorintis to komentuoti.

„Tai politiniai sprendimai. Aš pareigūnas, karininkas, dirbu savo darbą, o kokie bus sprendimai, tokius ir priimsim. Dabar dar anksti kalbėti, kas būtų, jeigu būtų“, – sakė VSAT vadas.

Premjero bendražygio R.Požėlos kandidatūra neturėtų labai stebinti. Žiniasklaida yra skelbusi, kad ilgametį bendražygį kaip savo įpėdinį Saulius Skvernelis matė dar 2014 metais, kai vadovavo Vidaus reikalų ministerijai. Tačiau tuomet šiam paskyrimui kategoriškai paprieštaravo Prezidentūra. Galiausiai prieita prie kompromisinės figūros, kuria tapo tuomet mažiau nei metus Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pavadovavęs Linas Pernavas.

Šįkart prezidentūra lemiamo žodžio skiriant generalinį komisarą nebeturės nes pagal pernai patobulintą Vidaus tarnybos statutą, policijos vadovas priklausomas tik nuo Vyriausybės. Nepaisant to yra pagrindas sakyti kad ir su G. Nausėda naujo policijos vadovo kandidatūra jau suderinta. Pagal viešai prieinamus duomenis R. Požėla su kitais lankėsi Prezidentūroje spalio 8-tą dieną 11 val. Informacija apie tai buvo oficialiai patalpinta Lietuvos VSAT interneto svetainėje.

125.png

Pagal įstatymą policijos generalinio komisaro kandidatūrą teiks naujoji Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, tačiau greičiausiai tai bus tik formalumas. Ji viešuose pasisakymuose jau nedviprasmiškai leido suprasti, kad svarbiausias žodis bus premjero.

„Noriu pasidžiaugti, kad pats premjeras atėjęs iš tos srities, be abejo, jis ir pažįsta tą sritį, atrasime geriausią kandidatūrą“, – paklausta apie generalinį policijos komisarą dar rugpjūtį LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjo R.Tamašunienė.

45-erių metų R.Požėla tarnybą policijoje pradėjo Šiauliuose, 1993 metų rugpjūčio 1 dieną jis tapo mobiliosios kuopos pareigūnu. Nuo tada jis sparčiai kopė karjeros laiptais. Daugiausiai laiko jis praleido įvairiose pareigose Šiaulių kelių policijoje. 2008 R.Požėla tapo Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininku.

2011 metų pradžioje iš generalinio komisaro pareigų pasitraukė Vizgirdas Telyčėnas. Tuomet policijai vadovauti paskirtas Saulius Skvernelis vienu iš savo pavaduotojų pasirinko R.Požėlą.

2015 metais S. Skvernelis pasiūlė savo „protežė“ R.Požėlai tapti VSAT vadovu ir pasiūlymą jis priėmė.

„Sulaukiau pasiūlymo iš tuometinio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio, ar nėra noro išbandyti save kitoje sferoje. Man pasirodė įdomu, – apie šį sprendimą pasakojo R.Požėla. – Manau, kad prieš tapdamas vadovu žmogus turi būti praėjęs visus etapus. Toks vadovas ir būna geriausias tiek žmogiškumo, kolegų supratimo prasme. Aš pats dirbti pradėjau nuo eilinio patrulio policijoje.“

Beje, 2015 metais R.Požėlai suteiktas vidaus tarnybos generolo laipsnis.

Pats R.Požėla per savo kadenciją nebuvo atsidūręs dėmesio centre, tačiau jam teko aiškintis dėl kelių kilusių skandalų. Nespėjus R.Požėlai pavadovauti nė pusmetį, pasieniečiams per gaudynes kontrabandininkus teko stabdyti šūviais. Tada žuvo kulkos pakirstas 18-metis kontrabandininkas.

„Tenka apgailestauti dėl įvykusių pasekmių, užuojauta žuvusiojo artimiesiems, šis įvykis dar kartą iliustruoja, prie ko priveda neatsakingas elgesys, kai iškyla grėsmės būti sulaikytiems“, – tuomet situaciją komentavo VSAT vadas.

Dar vienas skandalas kilo šių metų balandį, kai buvo pranešta apie konfiskuotų cigarečių vagystę tiesiai iš Varėnos pasienio rinktinės sandėlio. Paaiškėjo, kad pavogtos cigaretės net nebuvo kontrabandinės, tiesiog sukėlė įtarimų, bet juos išsklaidžius turėjo būti grąžintos teisėtiems savininkams. Tačiau tuomet R.Požėlą apgynė VRM ministras Eimutis Misiūnas, pasakęs, kad pasitiki VSAT vadu.

„Tik galiu vertinti, kad pati tarnyba nustatė šias nusikalstamas veikas, jie patys surengė pasalą ir sulaikė asmenis“, – teigė E.Misiūnas.

Dar du atvejai įvyko šių metų vasarą. Iš pradžių internete paplito informacija bei vaizdo įrašas kuriame matosi kas iš tikrųjų vyksta pasienyje ir kaip Pagėgių pasieniečiai „saugo“ sieną su Rusija.

Paskiau birželio mėnesį sulaikymo operacijos metu žuvo (ar buvo nužudytas pasieniečių?) jaunas vyras.

Matyt nenori ponas R. Požėla prisiimti asmeninės atsakomybės už tai kas iš tikrųjų vyksta pasienyje kuomet jo patronas S. Skvernelis padeda jam pabėgti į kitas pareigas. Anksčiau buvo pranešama kad ponas liks savo vietoje bet atseit planai pasikeitė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s