Prieš Lenkijos Seimo rinkimus Vyriausybė siunčia žinią vietiniams lietuviams – siūlo skirti J.Kaczynskiui vieną aukščiausių apdovanojimų

Vyriausybės kanceliarija parengė nutarimo projektą, kuriuo siūloma teikti prezidentui Gitanui Nausėdai vienu aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų – Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi – apdovanoti Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderį Jaroslawą Kaczynskį.

Kaip rašoma Vyriausybės nutarimo projekte, J.Kaczynskiui aukštą apdovanojimą siūloma įteikti už ypatingus nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinius santykius bei aktyvią veiklą ir ilgaamžės draugystės tarp abiejų tautų stiprinimą, taip pat ilgametę paramą Lietuvos ir viso Baltijos regiono integravimui į Vakarų struktūras karinio ir energetinio saugumo srityse.

Vyriausybei teikiamas nutarimo projektas buvo suderintas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Jis bus perduotas svarstyti ministrų kabineto posėdyje.

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius – trečias pagal svarbą Lietuvos valstybės apdovanojimas. Jis skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

Tiesa, klausimų gali kilti dėl to, kad apdovanojimas S.Skvernelio iniciatyva tvirtinamas prieš pat Lenkijos parlamento rinkimus. S.Skvernelis tikina, kad su rinkimais tai neturi nieko bendra.

„Mes neagituojame balsuoti už vieną ar kitą politinę jėgą, mes tiesiog vertiname žmogų, kuris reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos ir Lenkijos santykių pakėlimo į kitą lygį“, – tvirtino premjeras.

Parlamento rinkimai Lenkijoje vyks sekmadienį spalio 13-tąją. J.Kaczynskio vadovaujama konservatyvi „Teisės ir teisingumo“ partija nuomonių apklausose kol kas pirmauja, gana ženkliai lenkdama centristinę Pilietinę platformą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s