Skandalas Kauno policijoje – paskutinė vinis į dabartinio policijos generalinio komisaro karjeros grabą

Kauno policiją sukrėtė neregėtas korupcijos skandalas. Šią savaitę Kaune sulaikyti asmenys, kelerius metus organizavę nelegalų alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Kartu su jais sulaikyti ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas bei buvęs to paties VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys, galimai žinoję apie šią nelegalią veiklą. D.Karalukas buvo sulaikytas darbo metu, kabinete, trečiadienį ryte.

Turimais duomenimis nuo pareigų nušalinta visa apskrities policijos vadovybė, vadovauti laikinai atsiųstas Imuniteto tarnybos vadovas Elanas Jablonskas.

Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovauja Darius Žukauskas. Jis nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 2 d. yra vaiko priežiūros atostogose. Šiuo metu Kauno policijos viršininkas išvykęs į užsienį. Jį visą šį laikotarpį pavaduoja du viršininko pavaduotojai – Darius Pliavga, kuris šiuo metu yra darbinėje komandiruotėje užsienyje, ir Evaldas Lašinskas.

„Čia turbūt du dalykai svarbūs – tie, kurie sąžiningai dirbo, mes juos gynėme ir ginsim, na, o jeigu kažkurie yra prisidėję prie šių nusikalstamų veikų padarymo, tai jiems teks atsakyti“, – komentuodamas situaciją pasakė policijos komisaras Linas Pernavas. Jis tikino, kad tai yra tyrimo pradžia ir daugiau detalių paaiškės vėliau.

„Šiandien daugiau klaustukų, nei atsakymų. Darome viską, kad Kauno vyriausiojo policijos komisariato veikla būtų skaidri“, – kalbėjo komisaras.

Kauno apskrities VPK surengė spaudos konferenciją, kurios metu pateikė daugiau žinių dėl sulaikymų.

Kaip pranešimu spaudai skelbė Policijos departamentas, operacijos metu iš viso sulaikyti 9 įtariamieji, atlikta kelios dešimtys kratų Kauno ir Marijampolės apskrityse. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo įtariamiesiems.

Tarp sulaikytųjų – vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, „Aleksoto prekyba“ vadovas Rimtautas Petronis.

2019 m. spalio 7-9 dienomis vykusioje specialioje operacijoje dalyvavo Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Aplinkos apsaugos pareigūnai.

Tyrimas vyko daugiau kaip vienerius metus, tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas, neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, piktnaudžiavimas tarnyba, kyšininkavimas.

Kratų metu iš įvairių vietų bei asmenų paimta daugiau kaip 50 000 eurų, galimai gautų vykdant nusikalstamas veikas, rasta ir paimta didelis kiekis akcizais apmokestinamų prekių, t.y. įvairių alkoholinių gėrimų, nepaženklintų banderolėmis – daugiau kaip 20 europalečių, t.y. daugiau kaip 16 000 vnt. įvairių alkoholio butelių, vogtų automobilių detalių, kitų galimai vogtų prekių. Priimtas sprendimas apriboti nuosavybės teises į įtariamųjų sąskaitas.

Tyrimą atlieka Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdyba, jį kontroliuoja Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai. Įvertinus tai ir atsižvelgiant į Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos atliktą Kauno apskrities policijos antikorupcinę analizę, priimtas sprendimas į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo pareigas laikinai perkelti Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos viršininką Elaną Jablonską. Artimiausiu metu taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kelių Kauno apskrities padalinių vadovų rotacijos.

Tačiau reikalas tas kad 2014-tais metais paskirtas Policijos Departamento generalinis komisaras Linas Pernavas iki to ėjo būtent Kauno VPK viršininko pareigas, todėl dabartinėmis aplinkybėmis ši operacija yra jautrus smūgis ir jam. Naujo Lietuvos policijos vado paskirimo išvakarėse tai ženkliai mažina jo šansus užimti šias pareigas antrą kartą iš eilės. Iš esmės tai yra paskutinė vinis į dabartinio policijos generalinio komisaro karjeros Lietuvos teisėsaugoje grabą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s