JAV perėmė iš Sirijos kurdų svarbius teroristus, išgabens daugiau pavojingų islamistų

JAV perėmė iš Sirijos kurdų du svarbius jų laikytus „Islamo valstybės“ teroristus, kuriuos išgabeno iš šalies, trečiadienį pranešė vienas gynybos pareigūnas.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šie teroristai yra liūdnai pagarsėję kovotojai, kilę iš Didžiosios Britanijos ir praminti „bitlais“.

„Galiu patvirtinti, kad parėmėme iš (kurdų vadovaujamų) „SDF“ (Sirijos demokratinių jėgų) du labai vertingus „ISIS“ individus“, – sakė JAV gynybos pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės.

„Jie išgabenti iš Sirijos ir yra saugioje vietoje. Juos laiko kariškiai pagal karo teisę“, – pridūrė jis. JAV žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šie du teroristai priklausė itin smurtingai keturių britų kuopelei, kuri per IS galios piką Sirijoje ir Irake grobė ir kankino užsieniečius, tarp jų žurnalistus.

Vienas šios kuopelės narys buvo nukautas per smūgį iš drono , o ketvirtas dėl kaltinimų terorizmu kalinamas Turkijoje.

Minima kuopelė yra kaltinama maždaug 20 įkaitų pagrobimu ir nužudymu nukertant galvas. Tarp šių aukų yra amerikiečių žurnalistas Jamesas Foley, tokiu būdu nužudytas 2012 metais.

„The New York Times“ savo ruožtu skelbia, kad JAV kariškiai iš kurdų kontroliuotų kalėjimų jau išgabeno ar ruošiasi išgabenti ne kelis, o kelias dešimtis „Islamo valstybės“ teroristų, kuriuos laiko pavojingiausiais. Iš viso Sirijos šiaurės rytuose įrengtuose centruose ir stovyklose laikoma per 11 tūkst. sučiuptų teroristų.

Kad išgabenami „pavojingiausi kovotojai“, trečiadienį patvirtino ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nors anksčiau jis teigė, kad už šiuos fanatikus bus atsakinga Turkija.

„Išgabename kai kuriuos iš pavojingiausių „IS“ kovotojų ir vežame juos į kitas vietas, kur saugu, – Baltuosiuose rūmuose sakė D.Trumpas. – Paėmėme tam tikrą skaičių „IS“ kovotojų, kurie yra ypatingai blogi, ir norėjome užtikrinti, kad nieko jiems nenutiktų kalbant apie ištrūkimą.“

Kol kas bent kai kurie kovotojai vežami į Iraką, kur JAV turi bazę, skirtą būtent tokių teroristų kalinimui. Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) laiko maždaug 10 tūkst. sučiuptų IS kovotojų, tarp jų – maždaug 2 tūkst. užsieniečių, kurių daugelis yra iš Europos šalių, atsisakiusių juos priimti atgal.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s