Ministras: Turkijos operacija Sirijoje komplikuoja situaciją svarstant Lietuvos karių siuntimo klausimą

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pranešė, kad Turkijos karinė operacija Sirijoje komplikuoja situaciją, svarstant galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją.

Ministras ketvirtadienį sakė, kad Lietuvos karių misija nenumatoma artimiausiais mėnesiais, o ji galėtų vykti tik užtikrinus visas įmanomas saugumo priemones ir veikti tik tose teritorijose, kur nėra Turkijos ir Rusijos karinės įtakos.

„Neslėpsiu, komplikuoja situaciją dabartinė Turkijos operacijos šiaurės rytų Sirijoje pradžia ir tikrai reikalingi greiti stabilizuojantys sprendimai“, – žurnalistams Rukloje sakė R.Karoblis.

Vis dėlto ministras pabrėžė, kad Lietuva „privalo atsiliepti į sąjungininkų prašymus“ kovoti prieš „Islamo valstybės“ teroristų grupuotę, nes ji kelia pavojų Vakarų civilizacijai.

Pasak R.Karoblio, tarp nagrinėjamų variantų yra ir Lietuvos specialiųjų operacijų karių siuntimas, svarstoma, kad jie galėtų veikti šiaurės rytinėje Sirijos dalyje, tačiau ne ten, kur gyvena kurdai.

Lietuvos valdžios ir kariuomenės atstovai šiuo metu svarsto Jungtinių Valstijų prašymą atsiųsti karių į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš „ISIS“ grupuotę. Lietuva yra prisidėjusi prie misijos „Įgimtas ryžtas“ Irake, kur šeši Lietuvos kariniai instruktoriai apmoko vietos kariuomenę.

Daugiausia diskusijų kelia tai, kad nesant vietos valdžios sutikimo karių siuntimas į Siriją neatitinka tarptautinės teisės. Misijos šalininkai sako, kad nepaisant nieko Lietuva turi parodyti solidarumą su Jungtinėmis Valstijomis, nes nuo santykių su JAV priklauso Lietuvos nacionalinis saugumas.

Lietuva matyt apsisprendė ir sugalvojo kaip atsisakyti JAV neatsisakant tiesiogiai: Sirijos teritorija karine prasme yra kontroliuojama Rusijos, Turkijos arba kurdų. Todėl pagal šią R. Karoblio formuluotę išeina kad vietos Lietuvos kariams Sirijoje kaip ir nėra. Štai ir išeina kad esame pasirengę siųsti karius bet siųsti nėra kur.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s