L.Kasčiūnas abejoja dėl Z.Jedinskio lojalumo Lietuvos valstybei

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas, konservatorių atstovas Laurynas Kasčiūnas šiandien kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamas jo inicijuoti parlamentaro Zbignevo Jedinskio pašalinimą iš NSGK komiteto pakaitinių narių bei kelia klausimą, ar apskritai Z.Jedinskis yra lojalus Lietuvos valstybei bei gali likti Lietuvos Respublikos Seimo nariu, rašoma Seimo pranešime.

„Vakarykštis NSGK pakaitinio nario Z.Jedinskio viešas atsakymas, kad jis niekada neketina kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl leidimo dirbti su įslaptinta informacija rodo, kad jis greičiausiai bijo, kad toks leidimas bus neišduotas dėl jo veiklos, nesuderinamos su Seimo nario priesaika, ir jį ištiktų analogiškas likimas kaip ir Irinos Rozovos atveju. Todėl kyla pagrįstas įtarimas, kad Z.Jedinskis gali būti nelojalus Lietuvos valstybei. Mažiausia, ką nedelsiant turėtų padaryti Seimas, tai pašalinti jį iš NSGK pakaitinių narių. Taip pat kviečiu Seimo Pirmininką kuo greičiau inicijuoti svarstymus kaip teisiškai gauti atsakymus, ar Z.Jedinskis savo veikla nėra sulaužęs Seimo nario priesaikos“, – teigia L.Kasčiūnas.

Zbignevas Jedinskis savo sprendimo motyvus penktadienį paaiškino feisbuke.

„Aš neketinu dirbti su įslaptinta informacija, todėl kad nuolat tenka bendrauti su asmenimis, galimai bendradarbiaujančiais su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis“, – feisbuke rašė Z.Jedinskis.

Paaiškėjus informacijai, kad Seimo NSGK nario Michalo Mackevičiaus pakaitinis Seimo narys šiame komitete Z.Jedinskis neturi VSD suteikiamos teisės dirbti su įslaptinta informacija, NSGK pirmininko pavaduotojas L.Kasčiūnas vakar oficialiai kreipėsi į Z.Jedinskį, ragindamas jį kuo greičiau kreiptis į VSD, kad jis galėtų pilnavertiškai pavaduoti savo frakcijos narį komiteto darbe. Tačiau Z.Jedinskis pareiškė, kad niekada tokio leidimo neprašys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s