R.T.Erdogan: ginklų embargas nesustabdys Turkijos operacijos Sirijoje

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį pareiškė, kad Vakarų grasinimai sankcijomis ir ginklų embargas nesustabdys Ankaros karinės operacijos prieš kurdų pajėgas Sirijoje.

„Pradėję savo operaciją susidūrėme su grasinimais ekonominėmis sankcijomis ir ginklų pardavimo embargais. Manantieji, kad gali priversti Turkiją trauktis šiais grasinimais, smarkiai klysta“, – per televiziją transliuotoje kalboje pareiškė prezidentas.

Šią savaitę Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Suomija ir Vokietija pareiškė nutraukiančios ginklų eksportą į Turkiją dėl šios Sirijoje prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinius („YPG“) vykdomos karinės operacijos.

Turkija laiko „YPG“ teroristine kurdų darbo partijos Sirijos teritorijoje atšaka, tačiau Vakarų valstybės kurdų pajėgas naudojo kaip pagrindinę antžeminę jėgą kovoje su „Islamo valstybe“.

R.T.Erdogan taip pat pranešė trečiadienį telefonu kalbėjęs su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir kėlęs klausimą dėl ginklų embargo.

„Aš jos paprašiau paaiškinti. Ar mes esame sąjungininkai NATO ar teroristinę grupuotė („YPG“), man nežinant, buvo priimta į NATO?“ – nurodė Turkijos prezidentas.

Jis taip pat atmetė idėją dėl kokio nors tarpininkavimo tarp Turkijos ir „YPG“.

„Kada jūs matėte, kad valstybė sėstųsi prie stalo su teroristine grupuote?“ – sakė jis. R.T.Erdoganas teigė, kad Turkijos kariuomenė ir jos rėmėjai Sirijoje dabar kontroliuoja pasienyje esantį Ras al Aino miestelį, o Tal Abjadas yra puolamas dviem kryptimis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s