Daliai mokytojų rugsėjį alga sumažėjo, sako Vilniaus mokytoja

Daliai mokytojų atlyginimai už rugsėjo mėnesį užuot kilę, sumažėjo, teigia Vilniaus Žemynos progimnazijos mokytoja Jurgita Kiškienė.

„Už rugsėjo mėnesį dauguma mokytojų uždirbo mažiau. (…) Ką mes supratome, ir greičiausiai taip įvyks, kad pakeltų spalį atlyginimus, reikia sumažinti rugsėjį“, – trečiadienį sakė ji per opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdį.

J.Kiškienės teigimu, vieni mokytojai tvirtino gavę 100 eurų mažesnį darbo užmokestį, kiti – 60 eurų, treti – 50 eurų mažiau.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai priklausanti mokytoja pasiskundė, kad mokyklų vadovai nurodė įvairias priežastis, kodėl taip nutiko.

„Vienos sakė, kad pasikeis, išmokėjom ne visą sumą, kitos teigia, kad nesumokėjom už darbą su specialiųjų poreikių vaikais, trečiose mokyklose buvo derinamos kolektyvinės sutartys ir keitėsi sąlygos. Buvo daug visokių išgalvotų, sumąstytų priežasčių“, – teigė J.Kiškienė.

Rugsėjo pabaigoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė šių metų mokytojų atlyginimams papildomai skyrusi 14 mln. eurų. Anot jos, savivaldybių mokyklas turėjo pasiekti papildomi 11 mln. eurų mokytojų atlyginimams, įgyvendinant antrąjį etatinio darbo užmokesčio etapą, ir 3 mln. eurų – dėl etatinio skiriami neformaliojo švietimo, profesinių, valstybinių bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams.

Žemynos progimnazijos mokytoja taip pat sakė, kad ministerijos prašymu mokytojai du mėnesius skaičiavo savo realų darbo laiką. Paaiškėjo, jog jie darbui skiria mažiausiai penkiomis valandomis ilgiau negu jiems yra atlyginama. Anglų kalbos progimnazijoje mokanti pedagogė taip pat teigė iki šiol nežinanti, ar savo mokykloje turi visą etatą, ar tik dalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s