G.Landsbergis manipuliuoja: teigia kad partijų susitarimas dėl gynybos finansavimo nevykdomas

Prieš metus parlamentinių partijų be socialdemokratų pasirašytas susitarimas dėl artimiausio dešimtmečio gynybos finansavimo nėra vykdomas, teigia opozicinių konservatorių lyderis G. Landsbergis.

„Ministras patvirtino, kad gynybos susitarimas, kuris buvo inicijuotas Sauliaus Skvernelio, yra nevykdomas. Be to, ministras patvirtino labai paprastą dalyką, kad ne tik susitarimas nevykdomas, bet ir gynybos finansavimas, koks jis šiandien yra, neatitinka grėsmės Lietuvai lygio“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Gabrielius Landsbergis.

„Esame kviečiami pasirašyti kitus susitarimus, kur taip pat numatomi įsipareigojimai švietimui ar kitoms sritims, bet jeigu nevykdomas vienas, kaip galima tikėti, kad bus vykdomi kiti“, – pabrėžė jis.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ketvirtadienį buvo pasikvietusi krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, kad šis paaiškintų, kaip vykdomas gynybos finansavimas. Pernai parlamentinės partijos, išskyrus socialdemokratus, sutarė ne vėliau kaip iki 2030 metų finansavimą gynybai padidinti iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto. Ministras pripažino, kad gynybos biudžetas neauga tokiais tempais, kaip reikėtų norint įgyvendinti šį susitarimą. Visgi jis tvirtino, kad pinigine išraiška krašto apsauga gauna daugiau nei planuota dėl smarkiai augančios ekonomikos.

„Jūsų minėtų skaičių – 2,04, 2,08 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) – jų nėra, bet BVP augo, bazė gaunasi visiškai kita. Mes turime lygiai tą pačią sumą, kas buvo planuota realiai tada, kada buvo pasirašymas“, – teigė R.Karoblis.

„Visi absoliučiai projektai, kurie buvo sudėlioti 2018 metais, eina, ir pinigų gauname daugiau negu buvo suplanuota“, – pabrėžė jis.

Anot R. Karoblio, tiek personalo vystymo planai, tiek pajėgumų vystymo planai yra įgyvendinami, ir nėra jokių ženklų, kad iki 2022 metų tai gali keistis.

Šių metų gynybos biudžetas siekia 948 mln. eurų, dėl ekonomikos augimo tai sudarytų 1,96 proc. BVP, todėl valstybė planuoja pasiskolinti apie 30 mln. eurų, kad krašto apsaugai būtų skiriami 2 proc. BVP. R.Karoblio teigimu, sprendimą dėl skolinimosi ketinama priimti spalio pabaigoje.

Kitų metų valstybės biudžete Vyriausybė pasiūlė gynybai skirti 1 mlrd. 27 mln. 400 tūkst. eurų. Pagal dabartines ekonomikos augimo prognozes, tai sudarytų 2,02 proc. BVP.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s