Lietuvos ir ES pienininkai jau jaučia augančių muitų produktų eksportui į JAV poveikį

Lietuvos pieno perdirbėjai teigia jau spėję pajusti nuo penktadienio didėjančių muitų produktams, eksportuojamiems iš Europos Sąjungos (ES) į Jungtines valstijas (JAV), poveikį.

Tris didžiausius pieno perdirbėjus vienijančio „Pieno centro“ vadovas Egidijus Simonis mano, kad dėl muitų didėjimo perdirbėjams iš karto kils didelės  problemos: ES bei Lietuvos pieno gamintojai bei perdirbėjai negalės išvežti ne tik vieno iš pagrindinių eksporto produktų – sūrio, bet ir kitų gaminamų pieno produktų.

„Automatiškai jie liks Europoje ir turės būti parduoti kažkur kitur arba sūrių gamyba privalės mažėti ir diversifikuotis į kitus produktus“, – teigia E.Simonis.

Jis atkreipia dėmesį, kad ES liks gana didelis pieno produktų kiekis, nes itin daug sūrių į JAV eksportuodavo Nyderlandai, Danija, Prancūzija, Italija, Airija. E.Simonio vertinimu, kitos rinkos, pavyzdžiui, Kinijos ar Japonijos, paprasčiausiai nėra pajėgios priimti tokio didelio pieno produktų kiekio.

Tuo tarpu pažymima kad Rusijos bei kitų Eurazijos Sąjungos valstybių rinka ES šalyse pagamintoms maisto prekėms yra uždaryta dėl Rusijos priimtų atsakomųjų priemonių į ES įvestas sankcijas. Ir JAV muitai gali tapti dar vienu veiksniu tam kad ES įvestos sankcijos Rusijos atžvilgiu būtų nuimtos. Bet netgi nuėmus šias sankcijas bei kontrsankcijas Rusijos bei kitų Eurazijos Sąjungos šalių rinka nebebus tokia palanki europietiškoms maisto prekėms kadangi pastaraisiais metais Rusijos, Baltarusijos bei kitų šalių gamintojai užėmė šią vietą o tai reiškia kad iš naujo užkariauti jų rinkos dalį bus labai nelengva.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s