Vyriausybė apsisprendė neskirti policijos vadovo L.Pernavo antrai kadencijai

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, oficialiai pranešė premjero ir vidaus reikalų ministrės atstovai. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) teigė, kad tai yra teigiamas dalykas.

Anksčiau mes jau rašėme apie tai, kad L.Pernavas nebus siūlomas antrai kadencijai. Realiausiu kandidatu pakeisti jį įvardijamas dabartinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla.

„Galiu patvirtinti, kad L.Pernavas nebus siūlomas antrai kadencijai“, – pirmadienį žiniasklaidai sakė ministro pirmininko atstovas Tomas Beržinskas.

L.Pernavas policijos vadovu buvo paskirtas 2014 metų lapkričio 11 dieną. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sakė, kad jis įgyvendino jam pavestas užduotis, tačiau „vadovų kaita – tai sveikas požiūris“.

„Žmonės paskiriami į tam tikras pareigas žino, kad ateina apibrėžtam laikotarpiui. Tikiuosi, kad policijos generalinio komisaro sukaupta patirtis pasitarnaus Lietuvos valstybei viešojo saugumo srityje“, – teigė R.Tamašunienė.

„Norėtųsi, kad naujas policijos vadovas toliau rūpintųsi policijos darbo sąlygomis, o viena pagrindinių užduočių – tai socialinis dialogas su profsąjungomis“, – sakė ji.

Pagal dabartinę tvarką policijos generalinį komisarą skiria prezidentas, gavęs Vyriausybės teikimą. Remiantis šia tvarka Vyriausybė trečiadienį turėtų pasiūlyti prezidentui Gitanui Nausėdai atleisti L.Pernavą. Lapkritį įsigalios nauja procedūra, pagal kurią naują policijos vadovą paskirs pati Vyriausybė.

T.Beržinskas kol kas neįvardijo, kas bus siūlomas naujuoju policijos generaliniu komisaru.

Tuo tarpu Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) sprendimą neskirti L.Pernavo antrai generalinio komisaro kadencijai vertina teigiamai. Apie tai rašoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.

„Jau po pirmų Lino Pernavo vadovavimo mėnesių išgirdome apie neigiamus pokyčius policijos sistemoje. Deja, ir VRM vadovai, ir kai kurie politikai L.Pernavą užstojo ir leido jam dirbti visą kadenciją. Pirmas pareigų neteko vidaus reikalų ministras. Dabar, panašu, jų neteks ir generalinis komisaras. Tai yra gera žinia policijos bendruomenei. Tikimės, kad kitas Policijos departamento vadovas bus visiškai kitoks ir mums nereikės prisiminti posakio „nuo vilko ant meškos, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė. – VRM sistemoje dar yra garbingų vadovų, suprantančių, kas yra socialinis dialogas ir kodėl jis svarbus. Norėtume, kad kitu generaliniu komisaru taptų būtent vienas tokių pareigūnų.“

LTPF nurodo tris priežastis, kodėl L.Pernavas nevertas generalinio komisaro posto: policijos reforma, sugriauti santykiai su profesinėmis sąjungomis ir ydinga policijos vadovų skyrimo tvarka.

„Dabartinės policijos vadovybės darbas lėmė, kad buvo supriešinti patyrę ir jauni pareigūnai, sužlugdytos vertybės, nusivilta savo vadais; taip pat nuvertintas specializuotų padalinių pareigūnų darbas, imta labai netolygiai skirstyti darbo krūvį… Tai – tik ryškiausiai matomas policijos sistemos susilpnėjimas. Eiliniai pareigūnai kasdien mato tiek netvarkos ir neteisybės, kad dalis jų jau nebetiki niekuo, tik apatiškai laukia pensinio amžiaus ir galvoja, kuo užsiimti baigus tarnybą“, – konstatuoja L.Soščekienė.

43-erių L. Pernavas policijoje dirba nuo 1995 metų. Dešimtmetį dirbęs Ignalinos rajono policijos komisariate, vėliau 2005–2008 metais jis buvo Zarasų rajono policijos viršininku. 2008–2014 metais L.Pernavas dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovu, nuo 2014 metų vasario iki lapkričio vadovavo Kauno policijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s