Lietuvos valstybės gėda: teismas vėl pratęsė politinio kalinio Algirdo Paleckio suėmimą

Politinio kalinio Algirdo Paleckio byloje įvyko eilinis farso aktas. Kauno apygardos teismas antradienį iš dalies patenkino prokuratūros prašymą ir dar dviem mėnesiams pratęsė šnipinėjimu įtariamo politiko Algirdo Paleckio suėmimą.

Prokurorė prašo suėmimą pratęsti maksimaliam trijų mėnesių terminui, tačiau pakomentuoti motyvus ji atsisakė.

„Visi argumentai yra ikiteisminio tyrimo duomenys, tas, kas yra paskelbta ir kiek yra oficiali prokuratūros pozicija paskelbta, tiek ir skelbiama, daugiau jokių duomenų aš jums nekomentuosiu“, – žurnalistams po posėdžio sakė Generalinės prokuratūros prokurorė Vilma Vidugirienė.

„Prokuratūra neprivalo informuoti nė apie vieną atliekamą ikiteisminio tyrimo veiksmą ikiteisminio tyrimo metu. Ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbiami“, – grubiai rėžė ji.

Išnagrinėjęs prokurorės pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, teismas konstatavo, kad Baudžiamojo proceso kodekse nustatytas suėmimo pagrindas, kuriuo remiantis iki šiol buvo suimtas įtariamasis, neišnyko.

„Tačiau atsižvelgęs į teismo posėdžio metu išsakytus įtariamojo ir gynėjo argumentus, galimą ikiteisminio tyrimo eigą, suėmimo trukmę, teismas konstatavo, kad prokurorės prašomas taikyti kardomosios priemonės terminas yra per ilgas, todėl suėmimą pratęsė dviejų mėnesių laikotarpiui“, – rašoma teismo išplatintame pranešime.

Algirdas Paleckis suimtas laikomas jau metus laiko – nuo 2018 metų spalio. Prieš tai jo suėmimo terminas kaskart buvo pratęsiamas trims mėnesiams.

Pats politikas savo kaltę neigia.

„Kad aš esu aš? Kad aš esu laisvas žmogus? Kad aš galiu važiuoti, kur noriu?“ – paklaustas, ar pripažįsta jam pareikštus įtarimus, žurnalistams sakė A.Paleckis.

Jis sakė, kad jo laikymo sąlygos šiek tiek geresnės, jam kartą per mėnesį leidžiama susitikti su šeimos nariais.

„Sveikata pakenčiama“, – sakė jis.

Antradienį jo palaikyti į teismą atvyko apie šešiolika žmonių.

„Man atrodo, kas čia vyksta pas mus teismuose, aš manau, mūsų teismą reikia reformuoti ir aš manau, kad A. Paleckis – nekaltas žmogus ir, jeigu būtų kokie tai įrodymai, seniai prokuratūra būtų pateikusi. O taip laikyti jau metai žmogų – gėda man už tokį teisingumą“, – žurnalistams sakė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Viačeslav Titov.

Viačeslav Titov.jpg

 

„Metus laikyti – Jėzau, už ką? Kokios čia gali būti paslaptys? Degtukų dėžutė mato iš kosmoso, kur padėta, oi paslaptys, man juoką kelia“, – sakė buvęs Kauno meras ir Seimo narys Vytautas Šustauskas.

Į posėdžių salę prieš posėdį užėję piketuotojai perdavė palaikymą iš Klaipėdos, Naujosios Vilnios gyventojų.

 

Algirdas Paleckis suimtas laikomas nuo 2018 metų spalio, kaskart pratęsiant suėmimo terminą trims mėnesiams. Lietuvos teisėsaugos nuomonė kartu su neįvardijamu „tinklu asmenų“ jis įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kitus duomenis. Teisėsauga apie vykstantį tyrimą pranešė pernai gruodį ir iki šiol beveik neteikia informacijos apie bylą. Tyrime figūruojantys asmenys įtariami Rusijos FSB pavedimu rinkę informaciją apie Lietuvos pareigūnus, prokurorus, teisėjus, prisidėjusius prie 1991 metų Sausio 13-osios bylos tyrimo, taip pat rinkę kitus duomenis.

Pats Lietuvos politikas savo kaltę neigia. Antrus metus iš eilės jis yra laikomas už grotų prokuratūrai nesurašant jam kaltinamojo akto. Ir bus laikomas dar mažiausiai du mėnesius, t.y. iš viso 14 mėnesių. Be kaltinimų. Turint tik įtarimus. Galima įsivaizduoti koks triukšmas kiltų iš Lietuvos pusės jeigu panašiai elgtųsi Rusija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s