Jau atvirai: JAV paskelbė kad jų kariai neprileis nieko prie naftos telkinių Sirijoje

Taip vadinamų „Vakarų“ oficialūs atstovai ir politiniai lyderiai mėgsta priminti kitiems apie tarptautinę teisę tačiau patys yra nelabai linkę jos laikytis.

Nepaisant to kad nuo pat pradžių JAV neturėjo jokio teisinio pagrindo siųsti savo karius į Siriją jos tai padarė ir niekas iš taip vadinamų „partnerių“ viešai joms nepriekaištavo. Niekas iš JAV pareigūnų neatsakė už invaziją į Iraką, jau nekalbant apie agresiją prieš Serbiją ar karą Vietname.

Patys amerikiečiai kaip mantrą kartoja frazę apie kovą prieš tarptautinį terorizmą. Tačiau apvalių formuluočių rūkas išsisklaidė ir situacija tapo aiški: JAV yra agresorė kuriai nusispjauti į tarptautinę teisę.

Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad nedidelis skaičius amerikiečių karių liks Sirijoje; dalis jų – netoli pasienio su Jordanija, o kiti saugos naftos telkinius.

D.Trumpas teigė, kad pagrindinė amerikiečių karių grupė „saugos naftą“, turėdamas galvoje naftos telkinius, kuriuos JAV tikisi apsaugoti nuo teroristų, Sirijos kariuomenės, Rusijos ar Irano karių.

Atseit viena valstybė (JAV) kieno kariškiai neteisėtai dislokuoti kitos valstybės (Sirijos) teritorijoje naudodama karinę jėgą neleidžia jai naudoti savo naftos telkinių ir pati grobsto ją, pasisavindama pinigus gaunamus parduodant naftą, kuri transportuojama kontrabandiniu būdu.

Tarptautinė teisė? Ne, negirdėjome.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s