Dar viena pedagogų profsąjunga svarsto apie streiką

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtadienį aptars, kaip valdžia įgyvendina jos reikalavimus gerinti darbo sąlygas. A.Navickas teigia, kad Švietimo ministerija yra pateikusi kompromisinius siūlymus, bet jiems nepritarus profsąjunga svarstytų streikuoti.

„Jeigu pritarimo nebus, svarstysime streiko skelbimo klausimą“, – pasakė A. Navickas.

Išplėstinis profsąjungos tarybos posėdis vyks jos būstinėje Vilniuje. Ši pedagogų bendruomenė reikalauja taisyti etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, patvirtinti švietimo darbuotojų algų kėlimo programą, mažinti mokinių skaičių klasėse.

Pernai A. Navicko vadovaujama profsąjunga streikavo maždaug mėnesį, dėl protestų buvo atleista tuometinė švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Apie šiemet planuojamą streiką jau paskelbė Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Anot šios profsąjungos, Švietimo ministerija šiemet pasirašytoje švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje įsipareigojo įvairių grandžių pedagogų algoms kitąmet papildomai skirti beveik 118 mln. eurų, tačiau 2020 metų valstybės biudžeto projekte papildomai numatyti tik 55,5 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad teikdama biudžeto projektą ši sutartis nevykdyta, nes Švietimo ministerija nebuvo gavusi Vyriausybės įgaliojimų jai pasirašyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s