Lietuva – JAV poligonas: bombonešiai „B-52“ pirmą kartą atakavo taikinius prie Kazlų Rūdos

Du JAV strateginiai bombonešiai „B-52“ pratybų metu trečiadienį pirmą kartą atakavo taikinius Kazlų Rūdos poligone Lietuvoje.

Kaip ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), pagal pratybų sumanymą, oro atakų valdytojai turėjo identifikuoti taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir palaikydami ryšį su orlaiviais, turėjo juos užvesti ant taikinių. Virš nurodytų taikinių – pastatų ir automobilių kolonų, strateginiai JAV bombonešiai praskrido septynis kartus.

Iš maždaug šešių kilometrų aukščio buvo išmesta 12 mokomųjų bombų „BDU 50“. Nurodyti taikiniai buvo sunaikinti.

Bendros Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų, Sausumos pajėgų ir Jungtinių Amerikos Valstijų jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų (angl. JTAC) pratybos surengtos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje. JAV lėktuvai pakilo iš Jungtinėje Karalystėje esančios Ferfordo oro pajėgų bazės ir atlikę skrydžius virš Baltijos regiono grįžo atgal.

KAM pažymi, kad 2018 metų rudenį poligone Kazlų Rūdoje buvo įrengta ir sertifikuota NATO standartus atitinkanti aviacijos šaudykla. Čia orlaiviai gali treniruotis šaudyti į antžeminius taikinius, o oro atakos vadovai – veikti su aviacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s