S. Skvernelis: Policijos Departamentas turės kitą vadovą

Policijos Departamentui reikia kito vadovo, pasakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, komentuodamas Vyriausybės sprendimą siūlyti atleisti kadenciją baigiantį policijos generalinį komisarą Liną Pernavą.

„Manau, kad tuos tikslus, kuriuos turėjo generalinis komisaras, jis pasiekė, ir šiandien, žvelgiant į situaciją policijos sistemoje, kalbant apie veiklą, apie padarytas reformas, apie vidinę atmosferą, aš manau, kad policijos sistemoje reikia kito vadovo. Tai natūralu, pasibaigė jo kadencija, jis atleidžiamas ne dėl kažkokių priekaištų, tiesiog natūrali kaita“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Paklaustas, ar žino, ką toliau ketina dirbti L. Pernavas, premjeras pabrėžė, kad atsakingi pareigūnai nebus palikti likimo valiai.

„Jeigu norą toliau tarnauti Lietuvos valstybei generalinis komisaras išreikš, tokios galimybės bus sudarytos“, – sakė jis.

S. Skvernelis nepatvirtino, ar L. Pernavui nusimato policijos atašė Londone pareigybė. Visgi tokio scenarijaus jis neatmetė.

„Kol kas išspręskime klausimus dėl policijos generalinio komisaro atleidimo“, – sakė S. Skvernelis, pabrėždamas, kad policijos atašė Jungtinėje Karalystėje pareigybė valstybei yra reikalinga.

„Prieš dvejus metus yra priimtas sprendimas, kad ši pareigybė Lietuvos policijai yra reikalinga, ir vienas iš variantų toks gali būti“, – sakė S. Skvernelis.

Trečiadienio posėdyje vyriausybė nutarė siūlyti prezidentui atleisti kadenciją baigiantį policijos generalinį komisarą L. Pernavą.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė trečiadienį patvirtino, kad dabartinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Renatas Požėla yra tarp kandidatų užimti policijos generalinio komisaro postą.

„Jis (R. Požėla. – red.) yra vienas iš kandidatų, mes svarstome. Šiandien Vyriausybei bus teikiamas nutarimo projektas dėl policijos generalinio komisaro atleidimo“, – žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Naujasis policijos vadovas turėtų paaiškėti lapkričio viduryje. Penkerių metų kadenciją L. Pernavas pradėjo 2014 m. lapkričio 11 d.

Policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu skiria ir atleidžia Respublikos prezidentas.

Dėl daugkartinių pažeidimų S. Skvernelis planuoja atleisti savo protežė R. Požėlą iš VSAT vado pareigų ir pavesti jam kitą darbą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s