Stebėtojai: Jemeno karas nuo 2015 metų nusinešė per 100 tūkst. gyvybių

Smurto stebėjimo projekto ketvirtadienį paskelbti duomenys rodo, kad 2015 metais prasidėjęs Jemeno pilietinis karas pareikalavo jau daugiau kaip 100 tūkst. žmonių gyvybių.

Ginkluotų konfliktų vietų ir įvykių duomenų projektas (The Armed Conflict Location & Event Data Project, ACLED) pranešė, kad tarp aukų yra per 12 tūkst. civilių, žuvusių per tiesiogiai prieš juos nukreiptas atakas.

Karinis konfliktas skurdžiausioje Arabų pasaulio valstybėje prasidėjo, kai 2014 metais Jemeno šiaurinę ir centrinę dalis užėmė Irano palaikomi sukilėliai, išstūmę JAV ir Vakarų šalių pripažįstamą prezidentą vyriausybę iš sostinės Sanos. Po kelių mėnesių, 2015 metų kovą, JAV remiama Saudo Arabijos vadovaujama koalicija pradėjo savo karinę kampaniją, siekdama neleisti sukilėliams husitams užvaldyti šalies pietus.

Per koalicijos antskrydžius buvo smogta daugybei mokyklų, ligoninių ir vestuvių procesijų. Per tas atakas žuvo tūkstančiai civilių Jemeno gyventojų. Manoma kad reaguodami į tai husitai savo ruožtu surengė atakas prieš objektus Saudo Arabijoje, panaudodami bepiločius lėktuvus ir raketas. Yra nuomonė kad sukilėliai taip pat įvykdė išpuolių prieš laivus Raudonojoje jūroje.

Reikia pabrėžti kad už karinių nusikaltimų įvykdymą JAV sąjungininkė Saudo Arabija nesulaukė jokių sankcijų ar net kritikos. Daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių žuvo? Ir ką??? Gal čia irgi kitoks atvejis? O gal tiesiog dvigubi standartai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s