Britų policija: visos 39-ios sunkvežimyje rastos aukos buvo vietnamiečiai

Didžiosios Britanijos policija, atliekanti tyrimą dėl sunkvežimyje prieš savaitę rastų 39 negyvų žmonių, penktadienį paskelbė, kad visos aukos buvo vietnamiečiai, praneša BBC.

Spalio 23-ąją pramonės parke į rytus nuo Londono esančiame Greise puspriekabėje refrižeratoriuje buvo rasti 39 lavonai – aštuonios moterys ir 31 vyras. Policija iš pradžių manė, jog aukos, kurios, kaip manoma, atvyko keltu iš Belgijos Zebriugės uosto, buvo kinai. Tačiau penktadienį Esekso pareigūnai paskelbė, kad visos aukos buvo vietnamiečiai.

Policija šiuo metu tiesiogiai bendrauja su aukų šeimomis Vietname ir Didžiojoje Britanijoje. Aukoms vis dar atliekami skrodimai, kad būtų išsiaiškinta tiksli visų aukų mirties priežastis.

„Šiuo metu mes manome, kad visos aukos buvo Vietnamo piliečiai, tad bendraujame su šalies valdžia“, – sakė policijos atstovas Timas Smithas.

Jis pridūrė, jog aukų tapatybės kol kas dar nebus atskleistos.

Vietnamo ambasada Londone pranešė esanti „giliai nuliūdinta“ ir siuntė „nuoširdžią užuojautą“ visų aukų šeimoms. Britų pareigūnai tikina Vietnamo valdžiai teiksiantys visokeriopą pagalbą, kad jų šalies piliečiai būtų grąžinti namo ir deramai palaidoti.

Suimtas sunkvežimį vairavęs Maurice’as Robinsonas iš Šiaurės Airijos, pirmadienį pasirodė teisme – jam pateikti kaltinimai dėl 39 žmonių nužudymo.

22-ejų Eamonnui Harrisonui, kuris pagal Europos arešto orderį buvo suimtas Dubline, pradėta ekstradicijos procedūra. Policija taip pat ieško dviejų brolių iš Šiaurės Airijos Ronano ir Christopherio Hughesų.

521.jpg

Vienas vietnamietis naujienų agentūrai AFP anksčiau sakė manantis, kad tarp žuvusiųjų yra jo 26 metų sesuo Pham Thi Tra My, kuri prieš savo mirtį motinai atsiuntė širdį draskančią žinutę.

Ji spalio 3 dieną iš Vietnamo išvyko į Jungtinę Karalystę. Jos brolis Pham Manh Cuongas sakė, kad jų motina vos kelios valandos prieš tai, kai Britanijoje buvo rastas minimas sunkvežimis su lavonais, gavo jos SMS žinutę:

„Atsiprašau, Mama. Mano kelias į užsienį nebuvo sėkmingas. Mama, aš taip tave myliu! Mirštu, nes negaliu kvėpuoti.“

Tai didžiausias nužudymų tyrimas Britanijoje nuo 2005 metų mirtininkų sprogdinimų Londone. Policija nurodė, kad vilkikas į šalį atplaukė keltu iš Belgijos uostamiesčio Zebriugės. Jis buvo atplukdytas į Perflito uostą netoli nuo Greiso, Temzės žiotyse. Ši kelionė trunka 9–12 valandų. Pasak pareigūnų, keltas į uostą atplaukė 0 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku. 1 val. 40 min. vietos laiku prie sunkvežimio Greise iškviesta greitoji pagalba išsiuntė pranešimą policijai.

Neaišku, kada aukos sulipo į puspriekabę. Belgijos tyrėjai aiškinasi, iš kur puspriekabė atkeliavo į Zebriugę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s