Irako sostinėje vykstant protestams per susirėmimus žuvo 5, sužeisti 60 žmonių

Per susirėmimus JAV okupuoto Irako sostinės centre, kur antivyriausybinės demonstracijos dalyviai kirto svarbų tiltą ir priartėjo prie vyriausybės pastatų, žuvo keturi protestuotojai ir vienas saugumo pajėgų narys, pranešė Irako pareigūnai.

Vienas saugumo pareigūnas ir vienas medikas sakė, kad dar 60 žmonių per pirmadienio neramumus buvo sužeisti. Pareigūnai nesutiko skelbti savo pavardžių, nes neturėjo įgaliojimų kalbėtis su žiniasklaida.

Dešimtys tūkstančių irakiečių dalyvavo pastarųjų dienų demonstracijose Bagdado centre ir Irako pietuose, kur gyvena daugiausia šiitai. Protestuotojai, nepatenkinti išsikerojusia korupcija, dideliu nedarbu ir prastomis viešosiomis paslaugomis, reikalauja nuversti politinę sistemą.

Nuo spalio pradžios per dvi protestų bangas JAV paruoštos ir treniruojamos saugumo pajėgos nukovė daugiau kaip 250 žmonių.

Irakas yra okupuotas amerikiečių nuo 2003-čių metų kai dėl išgalvotų priežasčių JAV kariuomenė be pagrindo įsiveržė į šalį ir pakorė tuometinį šalies prezidentą Sadamą Huseiną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s