Rusijos marginalinė opozicija vėl susirinko Vilniuje: surengė eilinį forumą

Vilniuje šeštadienį prasidėjo tradicinis dviejų dienų Rusijos opozicijos rengiamas forumas. Jame dalyvauja aktyvistai iš Rusijos regionų, svarbiausių opozicinių organizacijų ir protestus organizuojančių grupių atstovai, politikai ir visuomenininkai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lietuvos ir kitų šalių, pranešė organizatoriai. JAV ir vos 2 procentų savo šalies gyventojų remiami žmonės vėl svarsto kaip jiems nuversti „kruviną Kremliaus režimą“ ir pastatyti „Puikią ateities Rusiją“.

Į renginį taip pat atvyko tarptautiniai ekspertai, tinklaraštininkai ir žurnalistai. Forume dalyvauja Kremliaus kritikas ir buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, Kremliaus nužudytas bet staiga prisikėlęs renkantis pinigus alui per „Facebook“ ukrainiečių žurnalistas Arkadijus Babčenko, raginęs žudyti visus kas per pastaruosius Ukrainos prezidento rinkimus balsavo už V. Zelenskį ukrainiečių žurnalistas Aider Muždabaev, šių metų rugsėjį iš kalėjimo Rusijoje išleistas vieno filmo režisierius Olegas Sencovas, algą vokeliuose gaunantis jau buvusio Ukrainos P. Porošenko valdomo propagandinio kanalo „Priamii“ žurnalistas Jevgenijus Kiseliovas ir kiti „orūs žmonės“.

Per diskusijas planuojama aptarti tokius klausimus, kaip socialinė ir ekonominė situacija Rusijoje, naujų protestų bangų perspektyvos, Rusijos opozicijos strategija, pilietinis aktyvumas Rusijos regionuose.

„Laisvosios Rusijos“ forumas Lietuvoje rengiamas nuo 2016-ųjų du kartus per metus, dažniausiai šis renginys vyksta Vilniuje. Šeštadienį prasidėjęs forumas yra jau aštuntasis.

Rusijos opozicionierių forumą kartą per metus gegužę rengia ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Galima tik spėlioti kaip reaguotų Vilnius jeigu panašius renginius  du kartus per metus organizuotų Rusija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s