Didžiuojuosi Lietuva: alkoholio geriame daugiausiai pasaulyje

Lietuva pateko į šalių, kuriose alkoholio suvartojama daugiausiai, reitingo viršūnę. Tai patvirtina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaita “Health at a Glance“.

Lietuvos gyventojai per metus suvartoja vidutiniškai apie 12,4 litro alkoholio. Į lyderių trejetuką pagal alkoholio vartojimą pateko Austrija (11,8 litro) ir Prancūzija (11,7 litro).

Ketvirtąją vietą užėmė Čekija, kurios gyventojai per metus vidutiniškai išgeria 11,6 litro alkoholio, penktojoje vietoje — Liuksemburgas (11,3 litro).

Kaimyninių Latvijos ir Estijos gyventojai vartoja mažiau alkoholio nei lietuviai. Latvijoje rodiklis buvo 11,2, o Estijoje — 10,3 litro.

Septintą vietą reitinge užėmė Rusija — rytų kaimynės gyventojai vidutiniškai suvartoja 11,1 litro alkoholio per metus.

Apklausos duomenimis, mažiausiai alkoholio vartojama Indonezijoje (0,3 litro vienam gyventojui), Turkijoje (1,4 l) ir Izraelyje (2,6 l).

Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė ataskaitą, pagal kurią Lietuva tapo Europos lydere pagal alkoholio vartojimą. Antrojoje vietoje buvo Čekija, o trečiojoje — Vokietija.

2017 metais buvo padidinti stipraus alkoholio akcizai ir įvesti alkoholinių gėrimų pardavimo apribojimai. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė mažinanti gyventojų alkoholio vartojimą, tačiau Lietuva ir toliau pirmauja reitinguose pagal suvartoto alkoholio kiekį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s