Turkijoje netikėtai iš balkono iškrito ir užsimušė britų žvalgas ir Sirijos organizacijos „Baltųjų šalmų“ įkūrėjas Džeimsas Le Meziurjė

Britų žiniasklaida pranešė kad lapkričio 11 d. Turkijos sostinėje Stambule rastas iš balkono iškritęs ir užsimušęs Didžiosios Britanijos Karinės Žvalgybos karininkas bei visuomeninės organizacijos „Baltieji šalmai“ įkūrėjas Džeimsas Le Meziurjė (James Le Mesurier).

Prieš penkerius metus Dž. Le Meziurjė įkūrė organizaciją „Baltieji šalmai“, kuri, kaip teigiama, esą išgelbėjo tūkstančius žmonių Sirijoje ir už tai prieš trejus metus buvo nominuota Nobelio taikos premijai. Tuo tarpu Sirijos valdžia „Baltuosius šalmus“ laiko teroristine organizacija. Tam tikrais duomenimis, Dž. Le Meziurjė buvo britų specialiosios tarnybos „MI – 6“ (angl. – Military Intelligence, karinė žvalgyba)  pareigūnas, pastebėtas daug kur pasaulyje, taip pat ir Balkanuose bei Artimuosiuose Rytuose. Apie jo ryšius su teroristų grupuotėmis pranešta dar tada, kai jis tarnavo misijoje Kosove. Britų žiniasklaida vadina jį buvusiu Didžiosios Britanijos karininku.

48 metų Dž. Le Meziurjė negyvas prie savo buto centriniame Stambulo Bejolu rajone rastas 4 val. 30 min. vietos laiku (3 val. 30 min. Lietuvos laiku).

„Baltuosiuose šalmuose“ dirba daugiau nei 3 tūkst. savanorių. Jie darbuojasi opozicijos kontroliuojamuose Sirijos regionuose. Teigiama, kad „Baltieji šalmai“ gelbėja nuo Rusijos ir Sirijos antskrydžių sužeistus žmones. Bet anksčiau jie kelis kartus buvo kaltinami suorganizavę bei nufilmavę “chemines atakas“, kurių iš tikrųjų nebuvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s