Du muitininkai užsimerkė pamatę 14 tūkst. eurų vertės kontrabandą ir neteko darbo

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas rugsėjo 4 d. ir spalio 16 d. neskundžiamomis nutartimis atmetė buvusių Muitinės Departamento pareigūnų – Juozo Kučinsko ir Aido Goleko skundus dėl jų atleidimo iš tarnybos.

Abudu bylinėtis ėmė dar prieš metus, nesutikdami su tarnybinio patikrinimo išvadomis, kad 2018 m. spalio 19 d. diskreditavo muitinės pareigūno vardą, informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba.

Tądien abu muitininkai turėjo patikrinti du įtartinus iš Baltarusijos įvažiavusius automobilius. Tačiau tikrindami sąmoningai nefiksavo mašinose buvusios cigarečių kontrabandos. Todėl beveik 14 tūkst. eurų vertės nelegalūs rūkalai muitinės kriminalistų buvo sulaikyti tik automobiliams jau išvažiavus iš posto.

Ankstų 2018 m. spalio 19–tosios rytą Raigardo kelio poste dirbęs vyr. inspektorius A.Golekas gavo Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnų pavedimą patikrinti į postą ką tik iš Baltarusijos įvažiavusius „Audi A4“ ir „Volkswagen Transporter“. Mašinas vairavo Lietuvos piliečiai D.Č. ir V.S.

Reikėjo detaliai patikrinti abiejų mašinų vidų ir išorę, gamyklines vidines ertmes, gabenamas prekes ir kitus daiktus. O taip pat tikrinimo metu nufotografuoti mašinų vidų ir išorę, ir tas nuotraukas persiųsti MKT pareigūnams.

Posto vyresniuoju tą rytą buvęs ilgametis muitinės darbuotojas A.Golekas šį patikrinimą atliko kartu su kolega J.Kučinsku. Tačiau patikrinimą abu muitininkai tik imitavo – nors turėjo akivaizdžiai matyti automobiliais atvirai (salone ir bagažinėje) gabenamą cigarečių kontrabandą, jos „nepastebėjo“. Be to, prieš fotografuodami leido vairuotojams išimti dalį daiktų arba fotografavo tik tas mašinų vietas, kur cigarečių nebuvo.

Tad galų gale abu automobiliai netrukdomi iš posto išvažiavo su gabenta kontrabanda. Tiesa, toli nenuvažiavo – už posto, po persekiojimo, juos sustabdė muitinės kriminalistai, kurie „Audi“ ir „Volkswagen“ automobilių salonuose ir bagažinėse aptiko atvirai gabentą cigarečių kontrabandą. Iš viso rasti 4 376 pakeliai, kurių vertė 13 704 eurų.

Abu patikrinimą turėję atlikti muitininkai buvo nušalinti nuo pareigų, pradėtas tarnybinis patikrinimas. Šie gynėsi jokios kontrabandos nematę. Sulaikytų mašinų vairuotojai, kuriems už kontrabandos gabenimą buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai, irgi mėgino padėti „kolegoms“. Vairuotojai tvirtino, kad per postą važiavo tuščiomis, o rūkalus į automobilius esą susikrovė stabtelėję už posto, iš pakelės griovio. Tačiau tiek muitininkų, tiek vairuotojų žodžius akivaizdžiai paneigė posto vaizdo kamerų įrašai.

Po mėnesį trukusio tarnybinio patikrinimo nustatyta, kad J.Kučinskas ir A.Golekas akivaizdžiai matė automobiliais gabentas cigaretes, bet tyčia nesiėmė privalomų veiksmų užkirsti kontrabandai kelią. Tuo jie pažemino pareigūno vardą ir diskreditavo Lietuvos muitinę.

Todėl 2018 m. gruodį, tiek A.Golekas, tiek J.Kučinskas Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu buvo atleisti iš tarnybos. Abu ekspareigūnai nusprendė teistis, tad iš pradžių kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį, o paskiau – į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismus, reikalaudami gražinti juos į darbą bei priteisti visas išlaidas. Nors byla užtruko iki 2019 m. rudens, galų gale abu teismai pripažino šiuos asmenis diskreditavus muitinės pareigūno vardą ir šiurkščiai nusižengus, taigi, atleidimą iš pareigų buvus teisingą ir proporcingą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s