(Ne)matoma rinkos ranka: JAV grasina sankcijomis Egiptui už rusiškų naikintuvų įsigijimą

JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotojas R.Clarke’as Cooperis, vadovaujantis Politinių ir karinių reikalų biurui, pirmadienį perspėjo, kad Egiptas gali sulaukti Vašingtono sankcijų, jei įsigys rusiškų naikintuvų. Aukšto rango JAV pareigūnas tokį komentarą išsakė žurnalistams per du kartus per metus rengiamą Dubajaus aviacijos parodą.

Pasak R.C.Cooperio, dėl planuojamo rusiškų naikintuvų įsigijimo Egiptui kyla „sankcijų rizika, taip pat pavojus netekti būsimų sandorių“.

Kaip Kaire teigė kariuomenės pareigūnai, Egiptas nusprendė pirkti iš Rusijos reaktyvinių lėktuvų Su-35, siekdamas veiksmingiau malšinti jau daug metų trunkantį islamistų sukilimą Sinajaus pusiasalyje.

Egiptiečių kariuomenė – didžiausia arabų pasaulyje. Prieš metus šalis kreipėsi į Rusiją, nesulaukusi JAV atsakymo į Kairo prašymus parduoti apie 20 naikintuvų F-35. Rusijos susitarimu buvo siekiama paįvairinti Egipto ginklų tiekėjus, nes pastaraisiais metais amerikiečių karinė pagalba buvo sustabdyta, Vašingtonui reiškiant susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų šioje šalyje, paaiškino kitas pareigūnas.

Egiptas, vienas didžiausių JAV karinės pagalbos gavėjų, nepriklausančių NATO, pastaruoju metu vis dažniau įsigyja ginkluotę iš Rusijos. 2017 metais Kairas sutiko leisti Rusijos kariniams lėktuvams naudotis jo oro bazėmis. Šį mėnesį abiejų valstybių oro pajėgos dalyvavo bendrose pratybose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s