Rusija sugrąžino Ukrainai tris perimtus karinius laivus: jie jau sugrįžo į Ukrainos uostą

Trys ukrainiečių kariniai laivai, kuriuos pernai prie Krymo krantų perėmė rusų pasieniečiai, šią savaitę buvo paleisti ir ketvirtadienį atvyko į vieną Ukrainos uostą.

Pažeidę tarptautines laivybos taisykles kariniai laivai „Nykopol“ bei „Berdiansk“ ir vilkikas „Jany Kapu“ buvo perimti Rusijos pasieniečių praėjusių metų lapkritį Kerčės sąsiauryje. Šie laivai buvo sugrąžinti Ukrainos pusei pirmadienį.

Pasak Maskvos, jie buvo konfiskuoti „kaip įrodymas“, kad neteisėtai buvo kirsta Rusijos siena. Laivus trečiadienio vakarą pasitiko Ukrainos karinis jūrų laivynas ir prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris juos apžiūrėjo Juodosios jūros Očakovo mieste, kur įsikūręs laivyno operacijų valdymo centras.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų laivyno laivai grįžo ten, kur jiems vieta. Kaip ir buvo žadėta, susigrąžinome savo jūreivius ir savo laivus“, – sakė V.Zelenskis.

„Pasigedome kai kurios įrangos, taip pat dalies ginklų, – pareiškė jis. – Bus atliekamas tyrimas. Nustatysime visas detales.“

Laivus į paskirties vietą turėjo vilkti kiti Ukrainos laivai, o krante juos sutiko ukrainiečiai, laikę valstybines vėliavas.

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos, „rusai laivuose išardė tam tikrą ryšių ir navigacijos įrangą“, o laivus dabar turėtų apžiūrėti ukrainiečių tyrėjai ir kariniai prokurorai. Per šias patikras surinkta informacija leis Ukrainai panaudoti ją „teismine tvarka įvertinant Rusijos veiksmus Ukrainos ir tarptautiniuose teismuose“, išplatintame pareiškime cituojamas admirolas Ihoris Vorončenka.

Tačiau Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB), prižiūrinti šalies pasienio tarnybą, paneigė ukrainiečių informaciją dėl įrangos išardymo i išplatino atitinkamą vaizdo medžiagą, įrodančią, kad jie buvo „perduoti Ukrainai normalios būklės“.

Šiuo žingsniu Rusija siekia sumažinti įtampą prieš planuojamą viršūnių susitikimą. Gruodžio 9 dieną Paryžiuje susitiks taip vadinamo „Normandijos formato“ šalių – Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos – lyderiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s