ES papriekaištavo Rusijai dėl užsienio agentų įstatymo taikymo fiziniams asmenims, o Amerikai kažkodėl nepapriekaištavo

Rusijos taikoma praktika pripažinti organizacijas ir piliečius „užsienio agentais“ prieštarauja šalies įsipareigojimams žmogaus teisių srityje, šeštadienį paskelbė Europos Sąjungos diplomatinė tarnyba.

ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini atstovės Majos Kocijančič pranešime spaudai atkreipiamas dėmesys, kad Rusijos Valstybės Dūma šią savaitę priėmė teisės aktą, kad „užsienio agentais“ gali būti ne tik organizacijos, kaip buvo anksčiau, bet ir fiziniai asmenys.

„Atsižvelgiant į ir šiaip ribotą erdvę laisvai žiniasklaidai šioje šalyje, tolesnis įstatymo poveikio išplėtimas yra dar vienas nerimą keliantis žingsnis prieš laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei prieigą prie informacijos, taip pat tolesnis bandymas nutildyti Rusijoje nepriklausomus balsus“, – sakoma pranešime.

Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) pridūrė, kad ES palaiko Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovo siūlymą Maskvai atsisakyti šio įstatymo.

„Europos Sąjunga ne kartą sakė, kad galiojantys Rusijos įstatymai, pagal kuriuos tiek nevyriausybinės organizacijos, tiek žiniasklaidos priemonės gali būti įvardytos „užsienio agentėmis“, primeta papildomą administracinę ir finansinę naštą, taip pat stigmatizuoja susijusias žiniasklaidos priemones ir NVO, tokiu būdu suvaržydami pagrindinių laisvių įgyvendinimą. Tokia praktika aiškiai kertasi su Rusijos įsipareigojimais žmogaus teisėms“, – pabrėžiama pranešime.

Tuo tarpu JAV šioje sferoje galioja labai griežti įstatymai, pagrindiniai iš kurių buvo priimti net 1938-tais metais. Už jų nesilaikymą gali gręsti net laisvės atėmimas, tačiau Jungtinėms Valstijoms ES kažkodėl pastabų nedaro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s