Per neramumus JAV okupuotame Irake žuvo šeši protestuotojai

Šeši protestuotojai žuvo per sekmadienį kilusius neramumus Irako pietuose, kur rengiama vis daugiau prieš vyriausybę nukreiptų demonstracijų, dar labiau didinančių spaudimą politikams, susiduriantiems su didžiausiais gyventojų protestais per kelis dešimtmečius.

Per susirėmimus su saugumo pajėgomis netoli svarbaus pietinio Um Kasro uosto žuvo trys demonstrantai ir maždaug 50 buvo sužeisti, skelbia Irako žmogaus teisių komisija.

Naujienų agentūros AFP korespondentas pranešė, jog saugumo pajėgos į protestuotojus, kurie mėgino blokuoti kelią į uostą, šaudė koviniais šoviniais.

Didelio masto protestai Irako sostinėje ir daugiausia šiitų gyvenamuose šalies pietuose vyksta nuo spalio 1 dienos. Žmonės protestuoja prieš korupciją, nedarbą ir prastas paslaugas.

Šalies vadovai pripažino, kad gyventojų reikalavimai yra teisėti ir žadėjo imtis priemonių įvykdyti protestuotojų reikalavimus. Tačiau protesto akcijos ir toliau rengiamos ir kai kurioms dienoms jos nurimsta, tačiau demonstrantai vėl suaktyvėja, kai žmonės pajunta, kad politikai nesiima pakankamų veiksmų.

Sekmadienį pietiniame Nasirijos mieste protestuotojai blokavo penkis pagrindinius tiltus, uždarė mokyklas ir degino padangas prie valstybės institucijų, taip reikšdami savo nepasitenkinimą. Jie taip pat blokavo kelius, vedančius iki naftos telkinių ir įmonių visame mieste.

Medikai skelbia, jog dar trys protestuotojai buvo nušauti praėjusią naktį, o dar mažiausiai 47 buvo sužeisti.

„Transparency International“ duomenys rodo, jog Irakas yra dvylikta labiausiai korumpuota šalis pasaulyje. Daugelis protestuotojų mano, kad dėl to kalta dabartinė šalies politinė klasė. Būtent dėl to nedarbo lygis šalyje siekia 25 procentus.

Nuo 2003-čių metų šalis yra okupuota JAV bei kitų Vakarų valstybių. Irako okupacijoje dalyvauja ir Lietuvos kariškiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s