Demokratija lietuviškai: dauguma Lietuvos gyventojų nepritaria šalies karinio biudžeto didinimui iki 2,5 proc. BVP. Ir kas?!

Dauguma Lietuvos gyventojų nepritaria politinių partijų Susitarimui nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad gynybos biudžetas 2030 metais pasiektų ne mažiau kaip 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto, rodo bendrovės „Vilmorus“ šį mėnesį atlikta apklausa.

55,2 proc. apklaustųjų nurodė nepritariantys arba greičiau nepritariantys Susitarime numatytam gynybos biudžeto didinimui, tuo tarpu tik 30,3 proc. respondentų pasakė pritariantys arba greičiau pritariantys išlaidų karui didinimui. Dar 14,5 proc. nuomonės neturėjo.

Susitarimą dėl Lietuvos gynybos politikos gairių 2018 metų rugsėjį pasirašė šešių parlamentinių partijų pirmininkai. Socialdemokratai prie jo prisijungti atsisakė.

Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas pirmą kartą pasiekė NATO sutartą 2 proc. nuo BVP rodiklį – krašto apsaugos finansavimas turėtų sudaryti 2,03 proc. BVP.

Lapkričio 8–16 dienomis buvo apklausta tūkstantis pilnamečių Lietuvos gyventojų.

Tikslūs tyrimo rezultatai: Klausimas: „Šių metų Lietuvos gynybos biudžetas pasiekė 2 proc. bendrojo vidaus produkto. Ar pritariate, ar nepritariate partijų susitarimui nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad gynybos biudžetas 2030 m. pasiektų ne mažiau kaip 2,5 proc. BVP?“

Atsakymai:

nepritariu 35,9 proc.;

greičiau nepritariu 19,3 proc.;

greičiau pritariu 18 proc.;

pritariu 12,3 proc.;

sunku pasakyti 14,5 proc.

Apklausa: 1000 respondentų, 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų (iš jų 468 vyrai ir 532 moterys), interviu respondento namuose 24 miestuose ir 40 kaimų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s