Turkijos prezidentas užsipuolė E.Macroną dėl komentaro apie NATO „smegenų mirtį“

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį užsipuolė savo kolegą prancūzą Emmanuelį Macroną dėl jo išsakytos kritikos NATO, teigdamas, kad „smegenų mirtis“ ištiko patį Prancūzijos prezidentą.

„Kreipiuosi į Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, taip pat pasakysiu tai NATO: visų pirma pasitikrinkite, ar jūsų pačių neištiko smegenų mirtis. Šie teiginiai tinka tik tokiems žmonėms kaip jūs, kurių smegenys yra mirties būsenos“, – pareiškė R.T.Erdoganas sakydamas per televiziją transliuotą kalbą.

Taip jis atsiliepė apie didelio atgarsio sulaukusį prancūzų lyderio teiginį, kad NATO ištikta „smegenų mirties“, nes Aljansui labai stinga strateginio bendradarbiavimo valstybių narių.

„Jūs žinote, kaip gerai pasirodyti, bet net negalite tinkamai susimokėti už NATO. Esate naujokas“, – nurodė R.T.Erdoganas.

„Patikėkite, Macronas yra labai nepatyręs. Jis nežino, kas yra kova su terorizmu. Štai kodėl „geltonosios liemenės“ įsiveržė į Prancūziją“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje pernai susikūrusi prancūzų protestų prieš vyriausybę judėjimą.

E.Macronas griežtai nepritarė praėjusį mėnesį Turkijos pradėtai karinei operacijai prieš kurdų kovotojus Sirijoje. Ketvirtadienį Eliziejaus rūmų šeimininkas pakartojo, kad tokie veiksmai „kelia pavojų prieš teroristų judėjimą „Islamo Valstybė“ kovojančiai koalicijai, kuriai priklauso ir NATO“.

R.T.Erdogano teigimu, Ankara turėjo teisę įsikišti į Sirijos konfliktą dėl fakto, kad abi valstybės turi bendrą sieną.

„Na, o ką jūs veikiate Sirijoje? – tarė jis kreipdamasis į E.Macroną. – Šokinėkit, kiek jums patinka… anksčiau ar vėliau jums teks pradėti gerbti Turkijos teisę kovoti prieš terorizmą. Kito kelio nėra.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s