Pasienio tarnyboje nieko naujo: nuteistas ir iš tarnybos atleistas dar vienas pareigūnas

Iš pareigų atleistas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnas, močiutės sodyboje slėpęs 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Jam taip pat teks sumokėti beveik 10 tūkst. eurų baudą. Susitepusį kolegą demaskavo 5 kilometrus pėdsakais sekę Dieveniškių pasieniečiai.

Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės vadas Saulius Tamulevičius pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido 24-erių Padvarionių pasienio užkardos pasienietį „D. B.“ Toks sprendimas priimtas gavus Vilniaus apygardos teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo pareigūnas buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Apie vidurnaktį iš balandžio 27 d. į 28 d. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Dieveniškių užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelio prieigose, netoli sienos su Baltarusija, rado įtartinus automobilio vėžių įspaudus. Jie vedė į Lietuvos gilumą. Valstybės sienos pažeidimo požymių nebuvo.

Įtartinomis vėžėmis pasieniečiai mišku ir atviromis vietomis sekė apie 5 kilometrus, kol pasiekė Šalčininkų rajono Kamučių kaime esančią sodybą. Ji priklauso dabar jau atleisto VSAT pareigūno močiutei.

Į įvykio vietą atvykus VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnams sodyboje buvo atlikta krata. Jos metu sodybos daržinėje pasieniečiai aptiko 20 dėžių su kontrabandiniais rūkalais. Iš viso rasta 10 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Jų muitinė vertė įskaitant privalomus sumokėti mokesčius yra 32 726 eurai.

Tą pačią dieną sodyboje buvo sulaikytas ne tarnybos metu buvęs „D. B.“ Jis prisipažino čia atgabenęs cigaretes, kurias esą surado miške.

Po sulaikymo iki pat teismo pasienietis buvo nušalintas nuo tarnybos. Vilniaus apygardos teismas pareigūną pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis skyrė 10 tūkst. eurų dydžio baudą. Į paskirtą bausmę įskaitęs sulaikyme išbūtas dvi paras, teismas skyrė galutinę bausmę 9,8 tūkst. eurų baudą. Iš VSAT atleistas D. B. sienos apsaugoje tarnavo beveik trejus metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s