Prancūzija žada griežtą ES atsaką į JAV muitus

Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno Le Maire antradienį pažadėjo „griežtą“ Europos Sąjungos atsaką į muitus, kuriuos JAV pagrasino įvesti Prancūzijoje pagamintoms prekėms.

„Vakar tarėmės su Europos Sąjunga, norėdami įsitikinti, kad jei Jungtinės Valstijos įves naujus muitus, Europa imsis atsako, griežto atsako“, – Prancūzijos radijui „Radio Classique“ pareiškė B.Le Maire.

Pirmadienį Jungtinės Valstijos pagrasino įvesti 100 proc. dydžio importo muitus 2,4 mlrd. JAV dolerių vertės prancūziškoms prekėms kaip atsaką į neva diskriminacinio pobūdžio skaitmeninių paslaugų mokestį.

Tai yra ne pirmas prekybos karas kurį suprovokavo JAV. Anksčiau jos jau pradėjo didelį prekybos karą su Kinija, o pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė ketinantis sugrąžinti muitus Argentinai ir Brazilijai, kaltindamas šias šalis manipuliavimu savo valiutomis ir kenkimu amerikiečių ūkininkams.

Į prekių, kurios gali būti apmokestintos jau nuo sausio vidurio, sąrašą įtrauktos tarp kitų prancūziškas putojantis vynas, jogurtas ir rokforo sūris.

Jungtinės Valstijos laikosi nuomonės, kad Paryžiaus įvestas skaitmeninis mokestis nepelnytai baudžia tokias amerikiečių technologijų milžines kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

JAV prekybos atstovo Roberto Lighthizerio pranešime sakoma, jog šis sprendimas „siunčia aiškų signalą, kad JAV imsis veiksmų prieš skaitmeninius mokesčių režimus, kurie diskriminuoja ar kitaip užkrauna nepagrįstą naštą JAV bendrovėms.“

R.Lighthizeris taip pat perspėjo, kad Vašingtonas svarsto galimybę išplėsti vertinimą ir ištirti panašius mokesčius, taikomus Austrijoje, Italijoje bei Turkijoje.

B.Le Maire antradienį pareiškė, kad Jungtinių Valstijų grasinimai savo NATO sąjungininkei Prancūzaijai yra nepriimtini.

„Tai ne toks elgesys, kokio tikimasi iš Jungtinių Valstijų vienos iš pagrindinių jos sąjungininkių Prancūzijos bei visos Europos atžvilgiu“, – pažymėjo B.Le Maire.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s