Pasienio tarnyba turės naują seną vadą – pulkininką Rustamą Liubajevą

Vidaus reikalų ministerija (VRM) Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu siūlo skirti VRM Viešojo saugumo politikos grupės vadovą Rustamą Liubajevą.

Dėl skyrimo Vyriausybė turėtų apsispręsti posėdyje kitos savaitės trečiadienį.

„Jeigu Vyriausybė pritars R.Liubajevo kandidatūrai ir jis taps pasieniečių vadu, be abejo, viena pagrindinių užduočių bus tinkamas valstybės sienos apsaugos užtikrinimas. Tai ir Lietuvai, ir visai Europos Sąjungai svarbus klausimas. Manau, kad R Liubajevas turės galimybę panaudoti turimą ilgametę patirtį“, – penktadienį oficialiame komentare sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

VSAT vado pareigos atsilaisvino po to kai iš šių pareigų buvo atleistas ministro pirmininko bendražygis Renatas Požėla kuris savo patrono pastangų dėka lapkričio mėnesį buvo paskirtas policijos generaliniu komisaru.

1966-tų gimimo metų R.Liubajevas tarnybą sienos apsaugos sistemoje pradėjo 1992 metais. Jis yra dirbęs VSAT vado pavaduotoju, vado pavaduotojo patarėju. Pareigūnas turi vidaus tarnybos pulkininko laipsnį.

2007 – 2017 metais R.Liubajevas yra dirbęs Europos Sąjungos (ES) sienų ir pakrančių apsaugos agentūroje „Frontex“ Varšuvoje.

„Būtinai išnaudosiu tiek VSAT, tiek agentūroje „Frontex“ įgytą patirtį ir žinias, kad Lietuvai kontroliuoti patikėta Europos Sąjungos išorės siena būtų kuo saugesnė. Be abejo, labai svarbu būtų kelti ir pasieniečių motyvaciją, ir aprūpinti juos naujausiomis techninėmis sienos apsaugos priemonėmis, ir vystyti VSAT kaip šiuolaikinę modernią organizaciją“, – sakė R.Liubajevas.

Pagal Vidaus tarnybos statutą vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s